31-letnia Malwina zmarła w izbie zatrzymań. Prokuratura ujawnia nowe szczegóły ws. jej śmierci
31-letnia Malwina F. zmarła 7 maja br., po tym jak została zatrzymana przez policję i umieszczona w izbie zatrzymań. O tym, że kobieta nie żyje, bliscy dowiedzieli się dopiero po dwóch miesiącach. Teraz w sprawie nowe szczegóły ujawnia wrocławska prokuratura. Podano prawdopodobną przyczynę śmierci 31-latki.
Dramatyczna sprawa śmierci Malwiny F.
Malwina F. trafiła do izby zatrzymań 6 maja 2023 roku z powodu kradzieży w sklepie. Nie było to jej pierwsze wykroczenie. Kobieta miała zgłaszać policjantom, że źle się czuje, może być w ciąży i potrzebuje pomocy lekarskiej. Lekarz, który zbadał 31-latkę, nie stwierdził przeciwwskazań do jej zatrzymania. Następnego dnia Malwinę znaleziono martwą. Sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią kobieta mogła zostać pobita.
Szokujące w tej sprawie jest to, że rodzina kobiety nie wiedziała o jej śmierci przez dwa miesiące. Dopiero gdy matka chciała zgłosić jej zaginięcie, dokonano makabrycznego odkrycia. O sprawie zrobiło się głośniej po materiale programu "Państwo w państwie".
Lech Wałęsa: Autolustracja? Jestem gotowy!Policja wydała oświadczenie
Wrocławska policja wydała oświadczenie, w którym przekazała, że Malwina F. była w kryzysie bezdomności. Mundurowi zaznaczają, że w sprawie "niezwłocznie zostały wszczęte czynności wyjaśniające i nie wykazały one jakichkolwiek nieprawidłowości".
Rodzina 31-latki nie została powiadomiona o jej śmierci, ponieważ policja - jak twierdzi - nie miała dostępu do akt sprawy. Po wydanym przez mundurowych oświadczeniu głos zabrała wrocławska prokuratura.
Prokuratura przekazała nowe szczegóły ws. 31-letniej Malwiny F.
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu opublikowała oświadczenie, w którym jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci 31-letniej Malwiny F. wskazano "zaburzenia metaboliczno-elektrolitowe w przebiegu wieloletniego zespołu uzależnienia alkoholowego". Podkreślono także, że w chwili zatrzymania Malwina F. nie była w ciąży.
Śledczy ujawnili na ciele kobiety liczne obrażenia (otarcia, zadrapania, podbiegnięcia krwawe, powierzchowne otarcia naskórka), które według biegłych, ''powstały w różnym czasie przed zatrzymaniem i osadzeniem w PDOZ KMP, nie miały żadnego związku ze zgonem i odpowiadają lekkiemu uszczerbkowi na zdrowiu''.