Goniec.pl
Materiały własne Iberion

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska. Miała 89 lat

15 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska, aktorka znana między innymi z seriali "Czterdziestolatek", "Dom" i "Rzeka kłamstw". Wdowa po popularnym aktorze Zbigniewie Zapasiewiczu odeszła przed kilkoma dniami. Miała 89 lat.

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska była przede wszystkim aktorką teatralną. Przez lata można było oglądać ją na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. W serialu "Czterdziestolatek" wcieliła się w rolę sprzedawczyni.

syn Krzysztofa Krawczyka

Syn Krawczyka odpowiedział na słowa Ewy Krawczyk. Reakcja jest jasna

CZYTAJ DALEJ

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska

Krystyna Zapasiewicz-Maciejewska była żoną aktora Zbigniewa Zapasiewicza. Para poznała się w drugiej połowie lat sześćdziesiątych w Teatrze Dramatycznym. Mimo początkowej fascynacji, ich związek szybko stał się podobno burzliwy i pełen nieporozumień.

Aktorka była fanką "Gazety Wyborczej". Z uwagi na fakt, że nie była zdolna do samodzielnej wyprawy do kiosku, zaprzyjaźnione z redakcją znajome odwiedzały ją każdego dnia, by dostarczyć jej nowe egzemplarze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Od jakiegoś czasu czuła się słabiej, więc przynosiłam jej codziennie papierową prenumeratę z kiosku. I to ona uratowała jej życie, kiedy straciła przytomność. Z sąsiadami wiedzieliśmy, że nigdy nie zostawi "Wyborczej" na wycieraczce, więc kiedy zobaczyliśmy dwa egzemplarze, zadzwoniliśmy po pogotowie - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

- Na drzwiach miała naklejki WOŚP, KOD, Unii Europejskiej i żonkila z rocznicy powstania w getcie warszawskim. Bezbłędnie punktowała działania obecnej władzy, ale potrafiła też sporo wytknąć Adamowi Michnikowi i feministkom. Nie brała jeńców. Była też szczera i się nie patyczkowała - wspominają dziennikarze.

Mimo podeszłego wieku, nie chciała być traktowana jak niedołężna staruszka. Irytowało ją to, że jej ciało nie nadążało już za bystrym umysłem. Chciała zostać zapamiętana jako znakomita aktorka - nie tylko jako żona znanego męża.

/fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Wielkie afery na antenie TVP, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. "To jest cyrk"

"Sprawa dla reportera" zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w 1983 roku i od tego czasu regularnie prezentuje widzom ludzkie dramaty i problemu. Program realizowany jest zarówno w formie reporterskiej, jak i studyjnej, gdzie nagrywane są dyskusje z ekspertami. Po latach antenowej obecności producenci programu zaczęli jednak szukać pomysłów na to, jak urozmaicić ten format i poszerzyć grono swoich odbiorców również o młodszych widzów. Z tego powodu w studiu "Sprawy dla reportera" zaczęły gościć również osoby znane z show-biznesu, jak aktorzy czy piosenkarze, którzy często prezentują na wizji również swoje talenty. Występy muzyków, zwykle z nurtu disco polo, w programie interwencyjnym budzą jednak spory niesmak. W sieci nie brakuje krytycznych komentarzy, a internauci nie mają litości dla "pomysłowych" producentów "Sprawy dla reportera", określając ich program mianem "cyrku" czy "kabaretu". To jednak tylko niektóre z "atrakcji", przewidzianych przez producentów "Sprawy dla reportera". To niewiarygodne, co wyprawia się w studiu programu Elżbiety Jaworowicz. /fot. TVP 1 "Sprawa dla reportera"

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Borys Budka chce w Sejmie alkomatów. Jasno określił, kto miałby być nimi badany

  • Ochłodzenie relacji Nowogrodzkiej z Pałacem Prezydenckim. Poseł ujawnia

  • Ewa Krawczyk zakończy konflikt z Krzysztofem Juniorem? Chce pojednania

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Super Express

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

"Rolnik szuka żony" Mateusz i Zuzanna fot. Instagram @rolnikszukazonytvp, @kocieg

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Zuzanna zabrała głos w sprawie "afery screenowej". "Wszystko zostało zmyślone"

Czytaj więcej >
Tomasz Lis fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Wiadomo, jak się czuje

Czytaj więcej >
Robert Janowski fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Robert Janowski żyje w strachu, a stalkerka śmieje mu się w twarz. "Mam ubaw po pachy"

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Cliff Emmich ze "Strażnika Teksasu" nie żyje. Aktor przegrał walkę z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Dominik Abus fot. YouTube @Hi_5

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Dominik Abus zatrzymany przez policję, doszło do ostrej sprzeczki

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >