Goniec.pl
Aktor

Getty Images

Zmarł aktor Ray MacDonnell

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Ray MacDonnell, aktor znany przede wszystkim z występów w kultowej telenoweli „Wszystkie moje dzieci”. Gwiazdor odszedł 10 czerwca w wieku 93 lat. Rodzina dopiero teraz postanowiła podzielić się smutną informacją z fanami.

Ray MacDonnell odszedł z przyczyn naturalnych. Jego córka Sarah przekazała, że uroczystości pogrzebowe będą miały charakter prywatny i wezmą w nich udział tylko członkowie rodziny i przyjaciele zmarłego.

chrominski krzysztof

Ruszyła zbiórka na pogrzeb Krzysztofa Chromińskiego. Mama aktora nie ma pieniędzy

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Ray MacDonnell

Ray MacDonnell przyszedł na świat 5 marca 1928 roku. Sławę przyniósł mu angaż w popularnej operze mydlanej „Wszystkie moje dzieci”, która przez kilka lat zbierała przed telewizorami fanów z całego świata.

Serial był nadawany od 5 stycznia 1970 roku do 23 września 2011 roku na antenie amerykańskiej stacji ABC. Dalsze odcinki, które pojawiały się aż do 11 listopada 2013 roku, można było śledzić tylko za pośrednictwem internetu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ray MacDonnell był członkiem oryginalnej obsady - na planie filmowym pojawiał się przez ponad cztery dekady. Wcielał się w rolę doktora Josepha Martina. To jednak niejedyna produkcja, w której można było podziwiać jego zdolności aktorskie.

Amerykański gwiazdor wystąpił także w serialu telewizyjnym „The Edge of Night”, który był emitowany na antenie stacji CBS i ABC w latach 1961-1969. Doczekał się łącznie 7420 odcinków.

Ray MacDonnell znany był również miłośnikom musicali broadwayowskich. Między 1966 a 1970 rokiem występował w przedstawieniu „Mame” u boku Angeli Lansbury i Bei Arthur, które wcielały się w główne role.

Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz wielbicielom twórczości amerykańskiego gwiazdora składamy najszczersze kondolencje. Odejście tak uzdolnionego artysty to niewątpliwa strata dla świata filmowego.

To kolejna wielka strata

Wczoraj informowaliśmy także o odejściu innego uwielbianego gwiazdora - Johnny Solinger z zespołu muzycznego Skid Row przegrał walkę z ciężką chorobą. U 55-latka zdiagnozowano niewydolność wątroby.

Johnny Solinger miał nadzieję, że długa terapia i rehabilitacja pozwolą mu na powrót do zdrowia. Artysta nie doczekał jednak planowanego przeszczepu organu. Odszedł w sobotę 26 czerwca w otoczeniu najbliższych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Grób Andrzeja Strzeleckiego

Gwiazdy

Zakończono remont grobu Andrzeja Strzeleckiego. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Internauci skrytykowali zdjęcie Katarzyny Cichopek. Twierdzą, że promuje "patodeweloperkę"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Agnieszka Gozdyra boi się o swoje bezpieczeństwo. Otrzymała groźbę, sprawa zgłoszona policji

Czytaj więcej >
Jolanta Kwaśniewska

Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska jest zachwycona teściami swojej córki. „Dla nich wartości rodzinne są najważniejsze”

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Dziennikarze Wirtualnej Polski są rozczarowani restauracją po rewolucjach Magdy Gessler

Czytaj więcej >
Klan

Gwiazdy

Twórcy „Klanu” po 24 latach zmieniają czołówkę serialu. Widzowie nie usłyszą już Ryszarda Rynkowskiego

Czytaj więcej >