Goniec.pl
johnny-solinger-nie-zyje

Unsplash.com/David Tomaseti (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje Johnny Solinger z zespołu Skid Row

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W wieku zaledwie 55 lat odszedł Johnny Solinger. Smutne wiadomości potwierdziła żona muzyka, Paula Marcenaro. Wokalista należący do znanego kolektywu muzycznego Skid Row ostatnie dni życia spędził w domu, otoczony przez najbliższe mu osoby. Jak dotąd nie podano oficjalnej bezpośredniej przyczyny zgonu artysty.

Kilka godzin przed śmiercią Johnny’ego Solingera jego żona dała do zrozumienia za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nadchodzi czas, w którym trzeba pożegnać się z muzykiem i pozwolić mu odejść. Z jej relacji wynika, że piosenkarz odszedł w spokoju, trzymając rękę ukochanej.

Maneskin

Członkowie zespołu Maneskin oddali nagrodę otrzymaną na festiwalu w Sopocie fance

CZYTAJ DALEJ

Fani wiedzieli, że stan zdrowia Johnny’ego Solingera nie jest dobry. Miesiąc wcześniej wokalista formacji muzycznej Skid Row oświadczył, że lekarze zdiagnozowali u niego niewydolność wątroby. Od tego czasu artysta przebywał w szpitalu. Wówczas jednak liczył, że dojdzie do siebie po długim leczeniu.

Johnny Solinger nie przeżył kuracji

Przekazując dramatyczne wieści fanom, Johnny Solinger nastawiał się na długą i skomplikowaną terapię oraz późniejszą rehabilitację. Jak zdradził w jednym z wpisów, planował założenie zbiórki na dalsze leczenie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Straciłem dużo sił i będę też potrzebował fizjoterapii. W tej chwili zastanawiam się nad zorganizowaniem pewnego rodzaju zbiórki pieniędzy, aby pomóc w opłaceniu rachunków medycznych i opiece paliatywnej, której będę potrzebować w nadchodzących miesiącach – napisał kilka tygodni temu.

Słuchacze muzycznego Skid Row mieli jednak nadzieję, że ich ulubiony wokalista wróci do pełni sił mimo swoich problemów. Nie spodziewali się, że po tak krótkim czasie dowiedzą się o śmierci 55-letniego idola.

Wszystko wskazuje na to, że stan piosenkarza był bardzo zaawansowany, skoro wdrożone leczenie nie pomogło utrzymać go przy życiu. Artysta nie doczekał się przeszczepu, który mógł dać mu większe szanse i odszedł w sobotę 26 czerwca.

Pożegnanie Johnny’ego Solingera

Na wieść o śmierci Johnny’ego Solingera w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy wyrażających żal po utracie artysty. Pogrążeni w smutku fani składali kondolencje rodzinie oraz członkom zespołu Skid Row.

Oficjalny wpis pojawił się też na Instagramie kolektywu muzycznego. W wiadomości napisano, by zmarły wokalista pozdrowił Scrappy’ego. Chodzi o Willarda Smitha, czyli dziadka Johnny’ego Solingera, który był też inspiracją tytułu jednej z płyt muzyka.

Johnny Solinger dołączył do formacji Skid Row w 1999 roku, zastępując Sebastiana Bacha, który wcześniej był głównym wokalistą kolektywu. Piosenkarz nagrał z zespołem dwa albumy – „Thicksin” oraz „Revolutions Per Minute”.

Muzyczna współpraca nie skończyła się przyjemnie. Zmarły artysta został wyrzucony z grupy w 2015 roku. Na jego miejscu pojawił się Tony Harnell. Solinger pracował także jako muzyk solowy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Członkowie zespołu Maneskin oddali nagrodę otrzymaną na festiwalu w Sopocie fance

  • Poznaliśmy szczegóły postępowania ws. kardynała Dziwisza

  • Śmiertelny wypadek na A1 w okolicach Łodzi. Nie żyją dwie osoby

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >