Za udział w spisie powszechnym można wygrać pieniądze albo samochód
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ruszył w czwartek 1 kwietnia 2021 roku. Przygotowano specjalną platformę internetową z formularzami, które można wypełniać samodzielnie. Taka opcja pozostanie możliwa do końca długiego weekendu majowego. Rządowi zależy, by Polacy jak najszybciej dokonali zapisów.
Należy pamiętać, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Osoby, które nie wypełnią internetowych formularzy, mogą spodziewać się, że od 4 maja mogą otrzymać telefon od rachmistrzów, którzy zajmują się wypełnianiem danych. Główny Urząd Statystyczny chce, by jak najwięcej osób zapisało się jeszcze przed wakacjami.
Loteria z okazji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań
Do udziału w loterii upoważnia przede wszystkim zapis w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Są jednak dodatkowe wymagania. Osoby, które będą chciały mieć szansę na wygranie samochodu, muszą pamiętać o kilku zapisach.
Zainteresowani loterią muszą zapisać się za pośrednictwem aplikacji, która znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Trzeba to zrobić do 30 czerwca br.
Każdy, kto spełni wymogi, od 22 kwietnia do 7 lipca będzie mógł wziąć udział w tej interesującej loterii. Chociaż główną nagrodą są samochody, to można liczyć również na inne upominki. W puli znajduje się 480 kart przedpłaconych – każda o wartości tysiąca złotych.
Organizator oferuje również 960 kart przedpłaconych o wartości po 500 złotych. To jednak 16 samochodów Toyota Yaris, które znalazły się w puli nagród, wywołuje największa zainteresowanie. Pierwsze losowanie zaplanowano na 7 maja. Wówczas wyłonione zostaną osoby, które wyślą zgłoszenia między 22 kwietnia a 5 maja.
To oznacza, że im szybciej zapiszemy się w spisie, spełniając wszystkie warunki, mamy większe szanse na wygranie kart przedpłaconych. Oprócz tego 14 lipca wyłonieni zostaną zwycięzcy aut. Liczba 16 nie jest przypadkowa, ponieważ na każde województwo przypadnie jeden pojazd.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gazetę Wyborczą oszacowano, że każdy z samochodów jest wart 65 749 złotych (z podatkiem VAT). Dodatkowo dolicza się również pełne ubezpieczenie, które wynosi 3 100 złotych (z VAT) oraz 7650 złotych na poczet podatku PIT dla szczęśliwych zwycięzców. Szacuje się więc, że łączna wartość nagrody to 76 499 złotych.
Dziennikarze badają loterię związaną z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań
Dziennikarze Gazety Wyborczej, którzy zbadali loterię zorganizowaną z okazji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, chcieli dowiedzieć się, dlaczego wybrano ten konkretny model samochodu.
Redakcja zapytała o to przedstawicieli Głównego Urzędu Statystycznego, jednak nie otrzymała szczegółowej odpowiedzi. Urzędnicy stwierdzili, że „parametry samochodu stanowiącego nagrodę główną w loterii opisano w dokumentacji przetargu na wybór organizatora loterii”.
[EMBED-242]
Po zapoznaniu się z dokumentacją dziennikarze stwierdzili, że to GUS zarekomendował wybór Toyoty Yaris na główną nagrodę loterii. Na kolejne zapytanie urząd już nie odpowiedział. Organizator jednak potwierdził współpracę z GUS.
Za organizację loterii odpowiada agencja marketingowa Unique One, która w przeszłości współpracowała już między innymi z Ministerstwem Finansów w związku z loterią paragonową, gdy można było wygrać takie samochody jak Opel Astra i Opel Insignia.
[EMBED-402]
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości
Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę