Wypadek Patryka Peretti wstrząsnął krajem. Polacy nie mają wątpliwości, sondaż wskazał jasno
15 lipca doszło do tragicznego wypadku, w którym na ulicach Krakowa zginęło czterech mężczyzn, w tym syn celebrytki Sylwii Peretti. Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż z nim związany. Jego wyniki pokazują stosunek Polaków do ścigania piratów drogowych.
W tragicznym wypadku zginęło czterech mężczyzn
Nie milkną echa wypadku w Krakowie , w którym ponad 2 tygodnie temu zginął syn celebrytki Sylwii Peretti i trzech innych młodych mężczyzn po tym, jak samochód Renault wypadł z drogi i uderzył w betonowy mur przy moście Dębnickim. Sekcja zwłok wykazała, że trzy z czterech ofiar w chwili wypadku była pod wpływem alkoholu. Najwięcej miał go we krwi kierujący Patryk Peretti .
Alkohol, ale też brawura to dwa największe czynniki wpływające na tragedię. Badania ostatnich chwil wypadku na podstawie zapisu z monitoringu pokazały, że auto jechało z prędkością około 150 km/h.
Wirtualna Polska zdecydowała się przeprowadzić sondaż związany z wypadkiem. Czy jego wyniki są zaskakujące?
Są wyniki sondażu nawiązującego do wypadku w Krakowie
Sprawa została najwidoczniej dobrze nagłośniona przez media, bowiem aż 87 proc. respondentów słyszało o tragicznym wypadku w Krakowie. 10 proc. ankietowanych nie jest w nim zaznajomionych, a 3 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć".
WP zapytała też, czy policja powinna ścigać osoby, które zamieszczają w serwisach społecznościowych filmiki ze swojej szaleńczej jazdy? “Za” było aż 87 proc. ankietowanych - 65 proc. stwierdziło, że zdecydowanie tak, a 22 proc., że raczej tak. Przeciwnego zdania było 7 proc. badanych (raczej nie - 4 proc., zdecydowanie nie - 3 proc.).
Ponad trzy czwarte ankietowanych jest za zaostrzeniem przepisów
Ponadto 71 proc. popiera zaostrzenie przepisów drogowych dotyczących przekraczania prędkości. Przeciwnego zdania było 20 proc. ankietowanych, a 9 proc. nie miało zdania na ten temat.
Ze stwierdzeniem, że “można jechać samochodem szybko i bezpiecznie”, zgodziło się 44 proc. ankietowanych. Z tą tezą nie zgodziło się 42 proc. respondentów.
Źródło: Wirtualna Polska