M jak miłość wnuk gwiazdy Żródło: East News Jakub Kaminski

Wnuk Mariusza Sabiniewicza, zmarłej gwiazdy „M jak miłość”, jest poważnie chory. Ilona Łepkowska prosi o pomoc

4 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Ilona Łepkowska, która pracowała między innymi przy produkcji serialu „M jak miłość”, powiadomiła o poważnych problemach zdrowotnych wnuczka Mariusza Sabiniewicza. Jedna z najsłynniejszych polskich scenarzystek za pośrednictwem mediów społecznościowych poprosiła o pomoc dla chłopca. Jaś urodził się z chory.

„M jak miłość”, „Nigdy w życiu” czy „Kogel-mogel” – to tylko kilka największych produkcji, przy których pracowała Ilona Łepkowska. Znana scenarzystka wydała na swoim Facebooku smutny komunikat, który dotyczy wnuka Mariusza Sabiniewicza. Artystka apeluje do Polaków o pomoc.

Pracująca przy „M jak miłość” scenarzystka od dawna jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Ilona Łepkowska często komentuje bieżące wydarzenia dotyczące kraju. Tym razem jednak zwróciła uwagę na problem Jasia – wnuka serialowego Norberta. Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa.

Dramat rodziny gwiazdy „M jak miłość”

Przypomnijmy, że Mariusz Sabiniewicz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd „M jak miłość”. Aktor, który wcielił się w rolę Norberta, zmarł w 2007 roku po walce z poważną chorobą. Ten dramat wstrząsnął nie tylko jego rodziną aktora, ale również fanami popularnej produkcji Telewizji Polskiej.

Mariusz Sabiniewicz był kojarzony przede wszystkim z serialem TVP. Aktor jednak występował także w innych produkcjach. Zagrał między innymi w „Kryminalnych”, „Bożej podszewce”, „Na dobre i na złe” oraz „Pograniczu w ogniu”. Artysta pojawiał się też w Teatrze Telewizji, grając w „Kosmosie”, „Normalnym sercu” i „Szkole uczuć”.

Zakopane: W potoku znaleziono zwłoki zaginionej 57-latkiZakopane: W potoku znaleziono zwłoki zaginionej 57-latkiCzytaj dalej

Z „M jak miłość” serialowy Norbert związany był przez 7 lat. Pracę w produkcji TVP rozpoczął w 2000 roku i kontynuował ją aż do 2007 roku, w którym zmarł. Mariusz Sabiniewicz zmagał się przed śmiercią z rakiem trzustki. Odszedł 26 kwietnia. Na tę samą chorobę zmarła inna znana aktorka – Anna Przybylska.

Gwiazda „M jak miłość” była absolwentem Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Łącznie wystąpiła w ponad 50 spektaklach teatralnych. Teraz rodzina serialowego Norberta przechodzi kolejny dramat.

Wnuk gwiazdy „M jak miłość” poważnie chory

O znanym z „M jak miłość” Mariuszu Sabiniewiczu przypomniała niedawno na swoim Facebooku scenarzystka Ilona Łepkowska. Artystka jednak wspomniała o serialowym Norbercie nie po to, by wrócić do jego teatralnych kreacji. Przekazała przykre wiadomości o jego wnuku.

Z komunikatu opublikowanego przez scenarzystkę wynika, że mały Jaś urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Lekarze stwierdzili też u chłopca wodogłowie, stopy końsko-szpotawe oraz niedowład kończyn dolnych. Dziecko ma dopiero rok, a przed nim jeszcze bardzo długa i trudna walka.

Jak poinformowała Ilona Łepkowska, wnuk Mariusza Sabiniewicza przeszedł już kilka operacji. Niestety, leczenie jego chorób nie przynosi pożądanych efektów. Scenarzystka zaznaczyła jednak, że jest jeszcze szansa dla dziecka. Po skonsultowaniu się z cenionym specjalistą z wiedeńskiej kliniki okazało się, że Jaś potrzebuje operacji stóp.

Zabieg może znacznie poprawić komfort życia chłopca, jednak jest bardzo kosztowny. Ruszyła specjalna zbiórka pieniędzy na operację, która ma się odbyć w wiedeńskiej klinice. Ilona Łepkowska przekazała informacje o zrzutce i poprosiła o wsparcie finansowe. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Pamiętacie Mariusza Sabiniewicza, wspaniałego aktora, który wcielał się przez wiele lat w Norberta? Odśwież ...

wprowadzony przez Ilonę Łepkowską & nbsp; Niedziela, 2 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska; Facebook

Następny artykuł