Goniec.pl
Gwiazdor "Sanatorium miłości" nie żyje. Przed śmiercią był w śpiączce

Screen/Instagram/sanatorium_milosci_tvp

Władysław z "Sanatorium miłości" tuż przed śmiercią był w stanie śpiączki

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Gwiazdor "Sanatorium miłości" odszedł 9 kwietnia 2021 roku. Dzień później poinformowała o tym TVP, a przyjaciel zmarłego z turnusu, Andrzej, wyjawił, co działo się z mężczyzną tuż przed śmiercią. Okazuje się, że córka poprosiła pr

Władysław Szustorowski, znany z „Sanatorium miłości", zmarł 9 kwietnia. Był gwiazdorem trzeciej edycji show TVP, opowiadającego o poszukiwaniu przez seniorów wielkiej miłości. 

O śmierci Telewizja Polska poinformowała 10 kwietnia, a w programie „Pytanie na śniadanie" o zmarłym zgodził się opowiedzieć jego przyjaciel z turnusu, Andrzej Kuna. W rozmowie wyjawił, że Władysław przed śmiercią zapadł w śpiączkę i był nieprzytomny. O tej sytuacji poinformowała przyjaciół jego córka drogą mailową.

Andrzej Kuna opowiada o zmarłym przyjacielu z „Sanatorium miłości"

Andrzej był współlokatorem Władysława podczas ich pobytu w sanatorium w Polanicy-Zdroju. W czasie nagrywania programu, panowie wyjątkowo się polubili, więc kłopoty zdrowotne jednego z nich wywołały ogromne zaniepokojenie.

W „Pytaniu na śniadanie" Andrzej wyznał, że o chorobie przyjaciela dowiedział się od opiekuna TVP. Niedługo później przyszła też przykra wiadomość od córki Władysława, Mileny.

Napisała maila do nas z odezwą, żebyśmy do niego nie dzwonili, bo jest w stanie śpiączki i jest nieprzytomny – zdradził stan, w jakim przebywał gwiazdor niedługo przed śmiercią. 

W dalszej części wypowiedzi zdradził, że tuż przed przyjściem choroby, udało mu się jeszcze porozmawiać z przyjacielem. Jak określił, jest to jego „wewnętrzna radość" w nieszczęściu całej tej smutnej sytuacji.

Na koniec gość „Pytania na śniadanie" przyznał, że wiele zawdzięcza zmarłemu, który był wyjątkowym, cudownym człowiekiem. Gdy tylko dowiedział się o śmierci Władysława, pogrążył się w smutku, a pierwszej nocy po otrzymaniu wiadomości nie mógł zasnąć. 

Był wielką klasą, kochał żeglarstwo. Trzymał mnie na duchu, żebym się nie załamywał – wspominał. 

Władysław Szustorowski nie żyje

Zmarłego Władysława pożegnały również inne osoby, które poznały go na planie „Sanatorium miłości". Kondolencje złożyła m.in. prowadząca Marta Manowska w długim wpisie, który opublikowała na swoim Facebooku. 

Kochałam Twój spokój, ton, wyważenie, inteligencje i DOBROĆ. Sama dobroć [...] Władku kochany odpoczywaj. Ostatnie dni Cię zmęczyły. Płyń... W Twój najpiękniejszy rejs – wspominała celebrytka. 

W mediach społecznościowych pożegnała się ze zmarłym również Halina Jaksa, inna uczestniczka programu oraz Jadwiga, która na zmarłym zrobiła na antenie szczególne wrażenie.  

Przypomnijmy, że nadal nie ujawniono wiadomości o tym, jaka była przyczyna śmierci seniora. Miał 73 lata, a jego największą pasją było żeglarstwo. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. 

Władysławie, dziękujemy, że byłeś z nami i wierzymy, że żeglujesz po bezpiecznych wodach… – pożegnała uczestnika programu TVP. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >