Wiemy, kim był ojciec 6-latki z Redy. Wyjątkowo smutne ustalenia
Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii w Redzie, gdzie ojciec najpewniej zabił córkę i psa, a potem popełnił samobójstwo. Prokuratura przekazała, kim był 32-latek. Okazuje się, że był żołnierzem w służbie czynnej.
Wstrząsające zdarzenie w Redzie. Nie żyją 6-latka, 32-latek i pies
Do makabrycznej sytuacji doszło w sobotę (29.07). Zwłoki 32-latka i jego 6-letniej córki znaleziono w mieszkaniu w Redzie . Na ciałach dziewczynki i jej ojca zidentyfikowano rany cięte . W mieszkaniu znaleziono także truchło psa.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł zamordować córkę , a następnie popełnić samobójstwo. 2 sierpnia ma odbyć się sekcja zwłok dwojga zmarłych oraz psa rasy pitbull. Dzięki sekcji zwłok zwierzęcia ma być łatwiej o odpowiedź na pytanie czy zabójca działał pod wpływem impulsu, czy planował samobójstwo rozszerzone. Dzisiaj (30.07) rozpoczęto przesłuchania świadków.
Zabójca 6-latki i samobójca był żołnierzem w służbie czynnej
Na szyi dziewczynki były liczne rany od ciosów nożem, a mieszkanie było zakrwawione. Służby zabezpieczyły pięć noży, które mogą stanowić potencjalne narzędzia zbrodni.
Okazało się, że ojcem zabitej dziewczynki był żołnierz Formozy w służbie czynnej. Wojskowy wydział Prokuratury Rejonowej w Gdyni wszczął śledztwo w sprawie. - Nie było sygnałów na temat problemów psychicznych czy problemów z prawem żołnierza Formozy , który według wstępnej wersji śledczych zamordował córkę, a potem popełnił samobójstwo - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.
32-latek po zabójstwie córki miał się skontaktować ze swoją matką. Napisał SMS-a o treści: "Zrobiłem coś strasznego". To ją zaniepokoiło do tego stopnia, że niezwłocznie przyjechała do syna. Jak podała prokuratura, mężczyzna nie mieszkał z matką dziecka.
Gdzie szukać pomocy w kryzysie?
Przyczyny tragedii nadal są wyjaśniane, ale warto jak najczęściej przypominać o możliwościach szukania pomocy w przypadku sytuacji kryzysowych czy depresji.
- 800 70 22 22 - całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 116 123 - całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 116 111 - całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 22 484 88 04 - telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 01 - antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Źródło: TVN24