Goniec.pl
Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Jacek Kurnikowski, Mieszko Piętka/AKPA/BEZPŁATNE MATERIAŁY PRASOWE

Wielkie szczęście Jacka Kurskiego. Jego córeczka zaczyna mówić

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Jacek Kurski i Joanna Kurska to szczęśliwe i młode małżeństwo, którego owocem jest półtoraroczna córeczka Anna Klara Teodora. Na roztkliwiającym wideo, jakie opublikowała żona prezesa TVP widać ucieszone dziecko niesfornie biegające po trawie i darzące dumną mamę słodkimi uśmiechami. Dumna mama podzieliła się przy okazji cudowną wiadomością - jej pociecha właśnie zaczęła mówić.

Joanna Kurska. Szczęśliwe małżeństwo z Jackiem Kurskim

Jacek i Joanna Kurscy poznali się w 2016 roku, gdy polityk objął władzę w zarządzie TVP. To właśnie w pracy poznał swoją nową wybrankę. Po dwóch latach znajomości para postanowiła wziąć ślub. Najpierw powiedzieli sakramentalne „tak” podczas skromnej uroczystości cywilnej, a po zabiegach świeżo upieczonego męża udało się wziąć także ślub kościelny.

Półtora roku temu zakochanym urodziła się córeczka, Anna Klara Teodora. Od tej pory dziecko jest najważniejszym spoiwem ich związku. Nie spuszczają córki z oka, a o niektórych przygodach opowiadają mediom.

Anna Kurska – matka polityka nie żyje

Córeczka Jacka Kurskiego dostała imię po jemu matce, która zmarła 6 lat temu. Anna Kurska była prawniczką, sędzią i politykiem. Pochodziła z terenów aktualnie znajdujących się na terenie Ukrainy (Podole). Oddany syn odwiedził rodzinne strony matki w Koszyłowce i spełnił jej ostatnie życzenie – postawił tam jej symboliczny grób. Matce prezesa TVP przed odejściem ze świata udało się jeszcze poznać przyszłą synową. Wybór imienia dla dziecka nie był zatem decyzją, która mogła poróżnić rodziców.

Joanna Kurska pokazała córkę

Idealną okazją do pokazania, jak rośnie pociecha Kurskich, były imieniny. Nieżyjąca babcia z pewnością towarzyszyłaby wnuczce we wspólnym świętowaniu. Wideo opublikowane na profilu Joanny Kurskiej ukazało jej córkę pląsającą po zielonym trawniku. Półtoraroczna dziewczynka była ubrana w jasną sukienkę i co chwilę obdarzała uśmiechem swoją rodzicielkę.

Nie brakowało życzeń dla bohaterki uroczego filmiku. Komentujący życzyli m.in. błogosławieństwa bożego, spełnienia wszystkich życzeń i wszelkiego dobra. Nie ulega wątpliwości, że mama i tata Anny Klary Teodory pękają z dumy. Czarująca kruszynka jest wielkim szczęściem dla Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski córka

zrzut ekranu, Facebook, Joanna Kurska

Jacek Kurski. Kontrowersyjny prezes TVP trwa na stanowisku

Jacek Kurski od 6 lat stoi pracuje na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Chociaż w jego rządach były małe przerwy (wówczas stawał się na chwilę członkiem zarządu), to były one spowodowane jedynie przepychankami politycznymi. Prezes Kurski na czele TVP spotyka się jednocześnie z uznaniem i pogardą, czego powodem jest kontrowersyjna retoryka, jaką wprowadził do mainstreamowych kanałów TVP.

Jacek Kurski od kulki dekad jest zaangażowany w życie społeczne. Swoją służbę Polsce rozpoczął jako młody chłopak w podziemnych, antykomunistycznych wydawnictwach. Po zmianie ustroju dobrze odnalazł się w polityce. Zaangażował się w partii Jarosława Kaczyńskiego i z powodzeniem startował w wyborach do Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego. W 2016 roku porzucił jednak mandat „wybrańca Narodu” i stanął na czele zarządu nadawcy publicznego.

Retoryka, o której wspomnieliśmy, doprowadziła do polaryzacji poglądów na temat jego twórczego podejścia do przedstawiania rzeczywistości. Oponenci wskazują na upolitycznienie telewizji, która powinna być apolityczna. Inni doceniają go za powodzenie organizacji rozmaitych widowisk związanych z muzyką i promowanie seriali opartych na historii Polski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jan Piechociński był gwiazdą polskiego kina, mało kto wie o dramacie, jaki przeżywał. Nie miał nawet na chleb

  • "Złotopolscy" powrócą do tv. Padła konkretna data. Anna Przybylska ponownie na ekranach

  • O krok od tragedii na planie "Pytania na śniadanie". Małgorzata Opczowska cudem uniknęła najgorszego

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Dominik Abus fot. YouTube @Hi_5

Gwiazdy

"Gogglebox. Przed telewizorem". Dominik Abus zatrzymany przez policję, doszło do ostrej sprzeczki

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Skiby dokonał coming outu. "Jestem biseksualny"

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa fot. JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Gwiazdy

Sławomir Wałęsa "zgarnięty" przez policję. Funkcjonariusze zapukali do jego drzwi

Czytaj więcej >
Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >