Goniec.pl

Goniec.pl

Warszawa: Pożar na Alejach Jerozolimskich. Mnóstwo wozów służb w gotowości

27 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Pożar w centrum Warszawy. Płonie budynek usytuowany w okolicach skrzyżowania Alei Jerozolimskich i ulicy Kruczej. Na miejscu pracuje straż pożarna oraz policja. Pojawiły się utrudnienia w ruchu.

Budynek, w którym wybuchł pożar to najprawdopodobniej pustostan. Policja odmawia komentarza w sprawie przyczyn zapalenia.

Pożar w centrum Warszawy

Na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Kruczej trwają utrudnienia w ruchu spowodowane wybuchem pożaru w budynku znajdującym się przy ul. Nowogrodzkiej. Drogę blokują przybyłe na miejsce wozy straży pożarnej i policji.

Ogień miał pojawić się na dole pustostanu, w wyniku zapalenia śmieci. Straż pożarna poinformowała nas, że nikt nie przebywał w środku.

- My nikogo nie widzieliśmy w czasie pożaru, a byliśmy tam tylko my. Żadnych osób postronnych tam nie było - powiedział mł. kpt. Bernard Chmielewski z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

- To, co mogę powiedzieć, to że faktycznie trwa tam akcja gaśnicza, a nasze działania jako policji na razie sprowadzają się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. I na tę chwilę nic nie jestem w stanie więcej przekazać - powiedział w rozmowie z Goniec.pl Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zapalone śmieci przyczyną pożaru

- To opuszczony budynek, pustostan między Alejami Jerozolimskimi, a Nowogrodzką. W środku paliły się śmieci, które były na dole, można powiedzieć na parterze i pierwszym piętrze. Były też pozarywane stropy, więc był bardzo trudny dostęp do pomieszczeń - wyjaśnił nam mł. kpt. Bernard Chmielewski.

Jak dodał, obecnie na miejscu trwają czynności straży pożarnej polegające na dogaszaniu oraz przelewaniu nadpalonych elementów konstrukcji budynku. W sumie w akcji brało udział sześć wozów gaśniczych oraz dwa samochody grupy operacyjnej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrwywiad zatrzymał obywateli Rosji i Białorusi. Są podejrzani o szpiegowanie przeciwko Polsce

  • Pięciu żołnierzy Putina zgwałciło 14-latkę. Ukraińcy ujawnili wstrząsające informacje

  • Matura biologia 2022. Wymagania na maturę z biologii. Co musisz wiedzieć, żeby zdać?

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Weszła do sklepu i zobaczyła, co robią Polacy. Chwilę później popłakała się
Czytaj więcej >

Wiadomości

Duże zmiany w polskim kościele. Prymas wszystko ujawnił
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nastolatek bez opamiętania bił i kopał szefa straży miejskiej. Nikt nie pomógł
Czytaj więcej >

Wiadomości

Z pojazdów prawie nic nie zostało. W środku były dzieci, wszystkie służby w akcji
Czytaj więcej >

Świat

Putin wydał polecenie. Polski MSZ reaguje: "Potępiamy wzmocnienie zagrożenia"
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]