Goniec.pl
Jacek Kurski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP wypuściło nagranie z wrażliwymi danymi. Internauci wyśmiewają stację

6 Lipca 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Internet od wczoraj obiega zdjęcie z wieczornego wydania wiadomości. Widać na nim bowiem miejsce pracy redaktorów, a przy nim imiona, nazwiska, maile, a nawet hasła. To już kolejna taka wpadka TVP.

Kolejna wpadka TVP

Powiedzieć, że TVP nie jest ulubioną stacją Polaków, to jak nic nie powiedzieć. Od 2016 stacja z roku na rok traci na oglądalności, przywiązanie do partii rządzącej i prezentowanie Polakom czystej propagandy, poskutkowało tym, że dziś TVP oglądają już tylko najwytrwalsi. To jednak nie jest jedyny problem prezesa Telewizji Publicznej.

dawid-podsiadlo-opener-2022

Przykre sceny na koncercie Dawida Podsiadły. Wiele osób zaczęło wychodzić, inni głośno skandowali jedno słowo

CZYTAJ DALEJ

Jacek Kurski ma ostatnio sporo na głowie. Spływają do nas kolejne informacje o problemach różnych osobistości związanych z Telewizją Polską (jak na przykład wielka gwiazda ostatniego sylwestra, Jason Derulo). W ostatnich miesiącach TVP zaliczyło też kilka klap wizerunkowych, takich jak wyśmiewana "polska Eurowizja", czy pokazywanie w "Wiadomościach" trzy razy tej samej osoby, udając, że są to zupełnie trzy różne postacie.

Do tego wszystkiego dochodzi wczorajsza wpadka w wieczornym wydaniu "Wiadomości". Podczas oglądania informacji ze świata, widzowie mogli oglądać wnętrze budynku TVP, w którym pracują jego redaktorzy. Biurka, komputery, programy do montażu - wszystko to zostało udostępnione do publicznego wglądu.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co widać na drugim planie - a widać sporo. Na białej tablicy nad biurkiem widoczne są napisane rozmaite informacje. Dostrzec tam można maile redaktorów, imiona i nazwiska, a nawet hasła dostępu do różnych portali. Wpadka została szybko dostrzeżona przez internautów i stopklatka z wydania "Wiadomości" została wielokrotnie udostępniona.

Oczywiście ze strony TVP nie doczekaliśmy się żadnego komentarza, jedynym działaniem było usunięcie fragmentu z widocznymi danymi z wideo na stronie TVP. Na niewiele to się jednak zda, bo screen już żyje własnym życiem w sieci.

Michalina Olszańska

Michalina Olszańska w nowym "Wiedźminie"? Córka patostreamera miała dostać rolę w trzecim sezonie

CZYTAJ DALEJ

TVP wypuściło swoje hasła w oficjalnym wydaniu "Wiadomości"

Szybko screen stał się viralem na najpopularniejszych portalach - na Facebooku, Instagramie, Wykopie stał się obiektem kpin. Nie ma się co dziwić, ze strony największej polskiej telewizji, na dodatek publicznej, jest to wielki błąd, który redakcja mogła słono przypłacić.

Internauci są bezlitośni - wyśmiewany jest na przykład fakt, że redaktorzy TVP muszą mieć nad swoimi komputerami swoje maile, żeby czasem nie zapomnieli. Wraz z wiadomą jakością treści w Telewizji Publicznej buduje to niezbyt profesjonalny wizerunek dziennikarzy. Ciekawym faktem jest, że podobny błąd telewizja popełniła około 10 lat temu, także pokazując wnętrze redakcji, z widocznymi w tle danymi. Można by pomyśleć, że po jednym takim błędzie człowiek zapamięta na całe życie, by uważać, gdzie się stawia kamerę (i gdzie się pisze swoje hasła).

Obiektem żartów jest także widoczne na screenie zdjęcie papieża Jana Pawła II i godło Polski. Trzeba przyznać, że biała tablica przy biurku to dosyć specyficzne miejsce na takie ozdoby. Internauci szyderczo zauważają, że dziwne, że dziennikarze TVP nie muszą mieć obok zdjęcia prezydenta.

Przypominamy, że zostawianie haseł w widocznych miejscach jest skrajnie niebezpieczne. Nigdy nie zostawiaj wrażliwych danych zapisanych na miejscu pracy, gdy ciebie tam nie ma. Korzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Uczestnicy 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Kto weźmie udział w nowej odsłonie "Dancing with the stars"?
(fot. Piotr Molecki/East News)

"Taniec z gwiazdami". Oto uczestnicy 13. edycji "Dancing with the stars"

"Taniec z gwiazdami" powraca z 13. edycją wraz z jesienną ramówką. Polsat potwierdził już oficjalnie dwoje uczestników - to Krzysztof Rutkowski i Ilona Krawczyńska. O niektórych gwiazdach spekulują media, a inne nazwiska są nieoficjalnymi doniesieniami osób związanych z "Dancing with the stars". W naszej galerii możecie zobaczyć, kto pojawi się w 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Lista będzie aktualizowana. Warto dodać, że zmiany zajdą także w składzie jurorskim. W jury ma pozostać Iwona Pavlović, która jest związana z programem od początku. Na razie nie wiadomo, kto będzie jej towarzyszył. "Taniec z gwiazdami", podobnie jak przy poprzedniej edycji, ma być pokazywany w poniedziałki o godz. 20:00 w Polsacie oczywiście.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Alicja Czepli Autor

Redaktorka portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Katar 2022. Czesław Michniewicz zaatakował polskiego dziennikarza na konferencji w Katarze. Padły ostre słowa

Gwiazdy

Katar 2022. Czesław Michniewicz nie wytrzymał. Jedno pytanie wyprowadziło go z równowagi

Czytaj więcej >
Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

Gwiazdy

Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

Czytaj więcej >
Jerzy Stuhr jednak uciekał po potrąceniu motocyklisty? W sieci pojawiło się nagranie

Gwiazdy

Jerzy Stuhr jednak uciekał po potrąceniu motocyklisty? W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >
Ewa Drzyzga obchodzi 55. urodziny. Foto: Instagram @ewa_drzyzga / kadr z programu Rozmowy w toku, TVN

Gwiazdy

Ewa Drzyzga kończy 55. lat. To nie ona od początku prowadziła "Rozmowy w toku". Czego jeszcze o niej nie wiecie?

Czytaj więcej >
Pixabay/Henryk Niestrój

Gwiazdy

Christine McVie nie żyje. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac miała 79 lat

Czytaj więcej >
Dziś w tv wielki test dla fanów sportu, rozrywka i dobre kino. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Gwiazdy

Dziś w tv mecz Chorwacja-Belgia, nowe losy niesfornej Bridget Jones i zachwycający hit z Cher. Co obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >