Goniec.pl
Mężczyzna podpalił się na parkingu

Jan BIELECKI/East News [zdjęcie poglądowe]

Warmińsko-mazurskie: mężczyzna podpalił się w centrum miasta

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Na jednym z parkingów w Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim doszło do tragicznych scen. Mężczyzna podpalił się w centrum miasta, na pomoc ruszyli mu policjanci, którzy patrolowali okolicę. Poszkodowany trafił do szpitala.

Płonącego mężczyznę zauważył na parkingu policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast rzucili się na pomoc i ugasili płomienie, a także udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna podpalił się na parkingu w centrum miasta

Wczoraj około godziny 17:20 w centrum Gołdapi doszło do porażających scen. Z relacji oficer prasowej Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mł. asp. Anny Barszczewskiej wynika, że patrolujący okolice placu Zwycięstwa policjanci nagle dostrzegli na jednym z parkingów płonącego mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku poszkodowanego i ugasili ogień, a także udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Na miejsce od razu wezwano również służby ratunkowe. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował mężczyznę do szpitala w Suwałkach.

Jak przekazała w rozmowie z nami mł. asp. Anna Barszczewska, na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest poszkodowany mężczyzna. Funkcjonariusz ustalili jednak, że samopodpalenia dokonał 28-letni mieszkaniec Gołdapi.

- Wiemy, że przeżył. Wciąż czekamy na więcej informacji ze szpitala - podkreśliła oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Anna Barszczewska z gołdapskiej policji poinformowała również, że obecnie funkcjonariusze prowadzą dochodzenie mające wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia. Na razie nie przekazano jednak żadnych oficjalnych ustaleń w tej sprawie.

Z informacji przekazanych przez dziennikarzy Radia Olsztyn wynika, że w okolicy płonącego mężczyzny znaleziono przedmioty, mogące świadczyć o tym, że sam dokonał podpalenia. Wciąż nieznane są jednak motywy jego postępowania.

Również w Gdańsku doszło niedawno do samopodpalenia się mężczyzny. Tragiczne sceny rozegrały się na terenie stacji Orlen przy ul. Grunwaldzkiej. Jeden z klientów rozpoczął tankowanie benzyny do kanistra, a następnie oblał się cieczą i podpalił.

Ogień został szybko ugaszony, a poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Gdańsku, a następnie do specjalistycznej kliniki w Krakowie. Jak podał gdański oddział TVP, mężczyzna miał być powiązany ze sprawą niedawnego zabójstwa w Kościerzynie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Super Express/Policja

Podobne artykuły

Wiadomości

Decathlon prosi klientów o zwrot jednego z produktów. Producent ogłosił potencjalne ryzyko

Czytaj więcej >

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >