Goniec.pl
Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim, doszło do "poważnego sporu"

Twitter.com/@lis_tomasz

Tomasz Lis spotkał się z Łukaszem Szumowskim. Doszło do "poważnego sporu"

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tomasz Lis nieustannie walczy o powrót do pełni zdrowia po udarze. Niespodziewanie opublikował zdjęcie z Łukaszem Szumowskim, byłym ministrem zdrowia. W czasie pandemii dziennikarz mocno go krytykował, ale kiedy trafił do niego jako pacjent... nie ukrywał wdzięczności. Teraz Tomasz Lis i Łukasz Szumowski ponownie się spotkali. Doszło między nimi do "sporu".

Tomasz Lis pojawia się ostatnio na pierwszych stronach gazet ze względu na problemy zdrowotne oraz zarzuty o mobbing w "Newsweeku". Najnowsze zdjęcie dziennikarza rzuca nową perspektywę na jego stosunek do życia w obliczu udarów.

Jan Nowicki nie żyje, w sobotę wykonano jego ostatnie zdjęcia

Ostatnie zdjęcia Jana Nowickiego. Kilka dni temu uczestniczył w święcie straży pożarnej

CZYTAJ DALEJ

Nie ma wrogów, którzy nie mogą stać się przyjaciółmi? Tomasz Lis i Łukasz Szumowski powoli udowadniają, że prawdą jest, iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia oraz że nie ma toporów wojennych nie do zakopania.

Tomasz Lis podziękował byłemu ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu

Tomasz Lis i Łukasz Szumowski nie spotkali się po raz pierwszy. W październiku dziennikarz dziękował zespołowi byłego ministra zdrowia za wykrycie wady serca.

Tomasz Lis

Tomasz Lis po czwartym udarze musi uczyć się mówić. Pokazał nagranie

CZYTAJ DALEJ

Trafienie pod opiekę Łukasza Szumowskiego okazało się dla Tomasza Lisa źródłem wielkiej radości. - Serdecznie dziękuję profesorowi Łukaszowi Szumowskiemu i jego zespołowi z Centrum Zaburzeń Rytmu Serca za udany zabieg i świetną opiekę - napisał w środę na Twitterze Tomasz Lis.

- Profesjonalizm, rzeczowość, serdeczny stosunek do pacjenta - dodał dziennikarz. Chwilę później pojawiło się wspólne zdjęcie byłego ministra i Tomasza Lisa.

"Poważny spór" Tomasza Lisa i Łukasza Szumowskiego

W opisie fotografii, gdzie zarówno Tomasz Lis, jak i Łukasz Szumowski mają założone maseczki ochronne pojawiły się wymowne słowa. Dziennikarz przyznał, że bycie wdzięcznym za pomoc lekarską nie sprawiło, że podziela poglądy byłego ministra zdrowia.

- Nikt nie powinien być zdziwiony, że już przy pierwszej okazji doszło między nami do poważnego sporu. Poszło o to który z pianistów był najlepszym wykonawcą wariacji goldbergowskich Bacha - oświadczył zadziornie Tomasz Lis.

Relacja pacjent-lekarz już niedługo przerodzi się w niespodziewaną znajomość polityczną? Na razie pozostaje mieć nadzieję, że Tomasz Lis nadal będzie wdzięczny za pomoc Łukaszowi Szumowskiemu.

Były minister zdrowia najwyraźniej chce zostawić za sobą kwestie polityczne i skupia się na karierze lekarskiej. - Pacjent jest pacjentem, niezależnie od tego, czy na stole operacyjnym leży święty, czy grzesznik, prezydent kraju czy więzień recydywista, sympatyk rządzących czy opozycji. Jak już ktoś założy szpitalną piżamę, to w gruncie rzeczy wygląda tak samo - mówił Łukasz Szumowski cytowany przez TVP Info w związku z podziękowaniami ze strony Tomasza Lisa.

Facebook/Chłopaki do wzięcia

"Chłopaki do wzięcia". Niebywałe, w jakich warunkach mieszka Bandziorek z Danusią

Krzysztof "Bandziorek" z "Chłopaków do wzięcia" od dwóch lat mieszka wraz z ukochaną Danusią na Mazurach, w malowniczej okolicy. Zobaczcie, jak żyje dziś bohater kultowego programu Polsat Play.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, tvp.info

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Influencerka musiała gęsto się tłumaczyć

Gwiazdy

Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Zaczęła gęsto się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Youtube/Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Kulisy związku Michała Wiśniewskiego wyszły na jaw. Pola nie miała łatwo

Czytaj więcej >
Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie syna. 19-letni Jeremiasz podbił serca internautów

Gwiazdy

Paweł Małaszyński pokazał 19-letniego syna. Przystojniejszy niż ojciec?

Czytaj więcej >
Facebook/Karina i Stefan Koch - rodzeństwo Koch

Gwiazdy

Karina z "Chłopaków do wzięcia" zawstydziła krytyków. Nagranie mówi wszystko

Czytaj więcej >
rodzina Wiktora Zborowskiego / KAPiF

Gwiazdy

Zofia Zbrowska martwi się o zdrowie. Przekazała przykre wieści

Czytaj więcej >