Goniec.pl
Projekt bez tytułu (1)

Piotr Molecki/TRICOLORS/East News

Teresa Lipowska świętuje 85. urodziny. Wyjątkowy gest Andrzeja Dudy

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

Teresa Lipowska świętowała wczoraj 85. urodziny. Choć w swoim dorobku artystycznym ma wiele ról, największą sympatię zaskarbiła sobie dzięki roli Barbary Mostowiak z "M jak miłość". Z okazji jubileuszu wyjątkowej aktorki, na piękny gest zdobyła się także para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

Teresa Lipowska dokładnie 14 lipca obchodziła swoje 85. urodziny. Choć patrząc na energię i pogodę ducha aktorki, aż trudno uwierzyć, że przeżyła już tyle wiosen. Urodziła się w Warszawie, ale jej młodość związana jest ściśle z Łodzią. To tam ukończyła szkołę filmową i stawiała pierwsze kroki na scenie. Później przeniosła się do Warszawy i na dobre związała się ze stołecznymi teatrami.

Teresa Lipowska - EA

Teresa Lipowska na zdjęciach z młodości. Serialowa Barbara Mostowiak była pięknością

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko Basia Mostowiak

Młodsze pokolenie może nie zdawać sobie sprawy, że Teresa Lipowska ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról. Popularność aktorce przyniosły występy z kabaretem "Dudek" oraz współpraca z Teatrem Polskiego Radia. W trakcie swojej ponad sześćdziesięcioletniej karierze zawodowej zagrała m.in. w "Nocach i dniach", "Tato", "Blisko, coraz bliżej", "Rzeczpospolitej babskiej" oraz "Panu na Żuławach".

Niewątpliwie największe uznanie wśród widzów zdobyła dzięki telenoweli "M jak miłość", gdzie od ponad dwudziestu lat wciela się w rolę Barbary Mostowiak. Mimo swojego wieku, Teresa Lipowska nie planuje na razie rezygnacji z aktorstwa.

Piękny gest pary prezydenckiej

Z okazji urodzin Teresy Lipowskiej na wyjątkowy gest zdobył się prezydent Polski. Wraz ze swoją małżonką napisali wymowny list do aktorki.  Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda nie tylko złożyli życzenia, ale również pogratulowali fenomenalnego stażu w zawodzie. 

- Z okazji rocznicy urodzin prosimy Panią o przyjęcie najlepszych życzeń dobrego zdrowia, rodzinnego szczęścia wśród kochających bliskich, kolejnych pasjonujących wyzwań artystycznych oraz wciąż tej samej energii, twórczej pasji i zaangażowania, z jakimi uprawia Pani swój wymarzony zawód. Niech obchody dzisiejszego [14 lipca - przyp.] jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń - napisała w liście para prezydencka.

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda przypomnieli w liście fragment jednego z wywiadów udzielonych przez Teresę Lipowską.

- "Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat [...] był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że [...] dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna". Istotnie, po 22 latach emisji serialu „M jak miłość” Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach - dodał prezydent Polski wraz z małżonką.

Na koniec para prezydencka przekazała jeszcze życzenia dla wspaniałej aktorki.

- Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, wyrażamy nadzieję, że spełnienie odnajdowane w pracy artystycznej pozostanie dla Pani skuteczną receptą na długowieczność, radość i pogodę ducha na co dzień - napisali na koniec Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Goniec.pl

Wyjątkowo przykry widok grobu gwiazdy "Czterech pancernych", "Na dobre i na złe" i "M jak miłość"

Barbara Krafftówna zmarła w styczniu 2022 roku. Aktorka została pochowana na Powązkach Wojskowych. Jej grób nie wygląda jednak tak, jak mogłaby sobie to wymarzyć. Brakuje jednego ważnego elementu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >
Magdalena Stępień szykuje się na trudny czas. Fot. instagram.com/magdalena___stepien

Gwiazdy

Magdalenę Stępień czeka trudny okres. Mama zmarłego Oliwiera podzieliła się z fanami swoim bólem

Czytaj więcej >
Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak kibicują Polakom. Zdjęcie pary obiegło sieć

Czytaj więcej >