Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Marek Belka

Marek Belka

Marek Belka

Marek Belka
14.06.2023 13:59 Debata o "lex Tusk" w Parlamencie Europejskim. Marek Belka: "To komisja rodem z czasów stalinizmu"

W Parlamencie Europejskim miała miejsce debata dotycząca "lex Tusk". W trakcie dyskusji Marek Belka nazwał tę kontrowersyjną ustawę “okrutnym żartem z Polaków”. Z kolei Beata Szydło wykorzystała swoją przemowę na mównicy do skrytykowania opozycji oraz refleksji, że atak na Polskę ma odwrócić uwagę od łamania prawa przez instytucje unijne.

kopacz belka miller
26.12.2022 17:26 Pobierają pensję europosłów i emerytury z ZUS-u. Ile zarabiają rekordziści?

Zasiadanie w Parlamencie Europejskim to intratna praca. Wielu z naszych delegatów to na rodzimym podwórku emeryci, w związku z czym pobierają świadczenie w Polsce oraz pensję z Brukseli. Jakie kwoty otrzymują rekordziści? Niektórzy mogą liczyć na ponad pół miliona złotych rocznie.

Marek Belka
17.04.2022 14:24 Marek Belka o inflacji: "Będzie jeszcze gorzej". Ostrzega przed skutkami rządowych rozwiązań

Inflacja rzędu 11 proc. rdr to drugi najwyższy wskaźnik w Polsce w XXI wieku. Jednak z prognoz byłego premiera i byłego prezesa NBP Marka Belki wynika, że wzrost cen nie spadnie w tym roku poniżej 10 proc. Ostrzega, że w kolejnych miesiącach "będzie jeszcze gorzej".To właśnie wzrost cen Polacy wskazali jako główną przyczynę ograniczania wielkanocnych zakupów. O tym, ile planowali wydać i z czego zmierzali zrezygnować pisaliśmy w tym artykule.