Goniec.pl
Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News

Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News

Jacek Kurski za pieniądze podatników buduje arcydrogie muzeum. Statek kosmiczny wyląduje przy siedzibie TVP?

15 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Jacek Kurski jako prezes Telewizji Polskiej przez lata swoich rządów dał się poznać jako osoba, która nie ma umiaru. Propaganda zionąca z reżimowych „Wiadomości” bulwersuje już nie tylko politycznych oponentów, ale także bezstronnych ekspertów. Jacek Kurski w swoich imperialnych marzeniach się nie zatrzymuje i tym razem tuż przy siedzibie TVP zamierza wybudować muzeum.

Budynek Telewizji Polskiej przez złośliwych internautów zwany jest „perłą architektury”. Jego osobliwy wygląd stał się przedmiotem drwin już wiele lat temu, a teraz w niedalekiej okolicy ma postać nowy, równie (a może jeszcze bardziej) widowiskowy budynek. Mowa o muzeum telewizyjno-filmowym.

Telewizja Polska pod prezesurą Jacka Kurskiego ma dalekosiężne plany. Wzmocnienie swojego imperium były poseł Prawa i Sprawiedliwości zapewne wpisał do celów swojej prezesowskiej kadencji. Pragnie wybudować muzeum, które kształcę ma przypominać… statek kosmiczny. Nie, to nie jest absurdalny żart. TVP już szuka firmy, która zajmie się stworzeniem nowej nieruchomości od podstaw. Ale od początku.

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba wspomina Jacka Kurskiego. Twierdzi, że spotkał go ostatnio na stacji benzynowej

CZYTAJ DALEJ

Nowe budynki TVP

W styczniu tego roku w TVP ruszyła budowa nowej hali zdjęciowej. W pomieszczeniu będzie można kręcić seriale, teleturnieje, programy typu talent-show, a także widowiska. Publiczny nadawca postanowił przeznaczyć na ten cel 150 000 000 złotych, a całość ma zostać oddana już w 2024r.

Pomysł tak spodobał się politycznym decydentom, że zaplanowano kolejne. A prezes Kurski z charakterystyczną dla siebie przesadą obmyślił, jak będzie wyglądać nowe muzeum. W jego ramach ma powstać także stała wystawa o tematyce – jak wnioskujemy z nazwy muzeum – telewizyjno-filmowej. Domyślamy się, że realizacja projektu tania raczej nie będzie, a galopująca inflacja to ostatni problem, o jakim pomyśli charakterny prezes TVP.

Wizję Jacka Kurskiego dotyczącą siedziby muzeum przygotowała pracownia PIG Architekci. Gmach ma posiadać jedną poziomą kondygnację oraz dwie nad ziemią w wysokości 5,5 m każda. Mają się tam mieścić trzy ogromne hale wystawowe.

Wysokość budynku w pierwotnych planach miała być większa, jednak warszawski ratusz postawił Telewizji Polskiej obligatoryjne warunki w kwestii zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym wykonanie wyższego budynku byłoby o wiele bardziej czasochłonne. Kurski zrezygnował więc z jeszcze okazalszej budowli. Może przypominała Bizancjum?

Ile będzie kosztować nowa budowla Jacka Kurskiego?

TVP nie podało, wokół jakiej kwoty docelowo będzie oscylować siedziba muzeum. Aktualnie trwa przyjmowanie ofert w przetargu mającym wyłonić realizatora imperialnych zapędów prezesa. Każda z firm, która bierze udział w przetargu, musiała wpłacić 250 tysięcy złotych wadium. Po zakończeniu wyboru pieniądze zostaną zwrócone, a wyłoniona firma będzie miała krótki czas na wybudowanie muzeum – jedynie 24 miesiące.

Jak informują Wirtualnemedia.pl, które dotarły do materiałów przetargowych, budynek ma mieć kształt owalno-eliptyczny. Nie sposób nie mieć jednoznacznych skojarzeń ze statkiem kosmicznych lub – w nieco skromniejszej wersji – sterowca.

TVP buduje nowe siedziby regionalne

Przypominamy, że aktualnie z pieniędzy wszystkich podatników budowana jest nowa siedziba TVP Kielce, która pochłonie kwotę nie mniejszą, niż 28 milionów i 660 tysięcy złotych. Wiosną tego roku rozpoczęto także budowę siedziby olsztyńskiego oddziału stacji. Tam cena minimum wyniesie 22 miliony i 410 tysięcy złotych.

Nie da się ukryć, że Jacek Kurski bardzo potrzebuje pochwalić się nowymi sukcesami. Ale czy Polacy też tego potrzebują?

"Rolnik szuka żony 9" już niebawem w telewizji. Poznaliśmy wszystkich uczestników nowej edycji

Już niebawem pojawi się kolejna edycja uwielbianego przez Polaków programu „Rolnik szuka żony”. Na antenie TVP1 prowadząca Marta Manowska będzie pomagała znaleźć kandydatom prawdziwą miłość. Kogo zobaczymy w najnowszej edycji reality show? Poznaj sylwetki wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się na poszukiwanie miłości w telewizji.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Anna Przybylska wróci do TVP. Jacek Kurski przywrócił kultowy serial, emisja zacznie się 1. sierpnia

  • Gwiazdor TVN wbił szpilkę w Jacka Kurskiego. Rzucił mu nietypowe wyzwanie

  • Wielkie szczęście Jacka Kurskiego. Jego córeczka zaczyna mówić


    Źródło: innpoland.plKacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

fot. Instagram @karolinakp

Gwiazdy

Karolina Korwin-Piotrowska trafiła do szpitala. Opisała swój pobyt w państwowej placówce

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland" wkracza w kolejny etap. Od 1 października oglądać będziemy Bitwy uczestników!
(fot. Jan Bogacz/TVP)

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Startują Bitwy. Trenerzy przyznają: "To emocjonalna rzeźnia"

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód, zniknięcie z TV, a teraz to

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska podjęła zaskakującą decyzję. Najpierw rozwód i zniknięcie z TV, a teraz to

Czytaj więcej >
Daniel z "Love Island" miał dziewczynę poza programem. Tay ujawniła wszystkie szczegóły o ich związku.
(fot. Polsat/instagram.com/tayvm)

Gwiazdy

"Love Island". Dziewczyna Daniela ujawnia prawdę o ich związku. Tay pokazała wiadomości od ukochanego

Czytaj więcej >
Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Gwiazdy

Królowa Elżbieta II miała ostatnie życzenie, które dotyczyło Meghan Markle. O co chodziło?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube @tvnpl

Gwiazdy

„Kuba Wojewódzki”. Anna Mucha poucza Julię Wieniawę. „To jest ku**a nie w porządku”

Czytaj więcej >