Goniec.pl
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Screen z programu "Sprawa dla reportera" prod. TVP

Żenujące sceny w "Sprawie dla reportera". Influencerka mówiła o leczeniu dźwiękiem

30 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

To jeszcze „Sprawa dla reportera”, czy już „Śmiechu warte”? To pytanie z pewnością ostatnio zadawali sobie widzowie programu, którego gospodynią od lat jest Elżbieta Jaworowicz. Tematem, który wywołał u widzów, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia, była sprawa nauczycielki po udarze i jej problemu ze znalezieniem „własnego ja”.

„Sprawa dla reportera” z misyjnego programu poruszającego ważne kwestie społecznie zamienia się w „Trudne sprawy”. Nie wiemy, jaka ekipa odpowiada za dobór gości i poszukiwanie tematów godnych interwencji, ale przypuszczamy, że pracowała wcześniej w "Comedy Central".

Barbara Dziuk

Biuro posłanki PiS zdewastowane. Polityk poskarżyła się na wandali

CZYTAJ DALEJ

Sprawa dla reportera traci poważny charakter?

Niedawno puentą odcinka o kobiecie walczącej z mężem o opiekę na dzieckiem był występ disco polo zespołu „Masters”. W innym z odcinków, chorego na siatkówczaka małego Franka wspierał Zenek Martyniuk, który nie omieszkał uświetnić swoim głosem końcówki programu. Ujęcia kamer na pogrążonych w żalu rodziców dziecka i śpiewającego z taśmy Zenka należał do niezwykle niefortunnych.

Nie można zapomnieć o wcześniejszych sezonach, w których Renata Beger owijała sobie wokół szyi węża, katolicki ksiądz przestrzegał Polki przed kontaktami z obcokrajowcami, a Andrzej Rosiewicz wykonał radosny występ obok pogrążonej w smutku uczestniczki programu, której córka popełniła samobójstwo.

Twórcom „Sprawy dla reportera” brakuje wyczucia. Nie bez powodu urywki z programu stają się viralem w mediach społecznościowych, a pozbawione krzty powagi dialogi Jaworowicz z przedstawicielami nizin społecznych na stałe wchodzą do języka młodzieży, która daje temu wyraz na platformie TikTok.

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz naprawdę nazywa się inaczej. Skrywała prawdziwą tożsamość

CZYTAJ DALEJ

Sprawa dla reportera”: Do jakiego absurdu doszło tym razem?

Kolejne kontrowersje wywołał niedawny odcinek, którego gościem była polonistka po udarze. Z jakim problemem borykała się nauczycielka? Po przejściu udaru poczuła, że jej ciało „nie ma duszy” i „zachowuje się jak robot”.

Zatroskana o swoje odczucia kobieta opowiadała, że nie uzyskała pomocy u specjalistów. Po serii nieudanych prób „uzdrowienia” bohaterki przez neurologów, ta zapragnęła skorzystać z usług bioenergoterapeutów oraz wszelkiej maści wróżbitów, tarocistów i szeptuch.

sprawa dla reportera jacek muranski

"Sprawa dla reportera". Awantura z udziałem zawodnika MMA, Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała

CZYTAJ DALEJ

Gospodyni programu uznała więc, że to idealna okazja do porozmawiania o tzw. medycynie alternatywnej. Wśród zaproszonych osób, w charakterze ekspertki, wystąpiła niedawna prowadząca poranne pasmo śniadaniowe w TVP2 oraz półfinalistka 9. edycji „Tańca z gwiazdami”, Macademiam Girl.

Wątpliwa ekspertka gościem w studiu

Tamara Gonzalez Perea była kiedyś „szafiarką” i na swoim blogu publikowała stylizacje odzieżowe. Teraz wydaje się, że była influencerka zmieniła branżę. Solidne fundamenty jej wiedzy na temat „uzdrawiania dźwiękiem” z pewnością wyróżniły ją spośród wszystkich specjalistów dostępnych na rynku.

Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz romansowała z Wojciechem Gąssowskim. Prawda wyszła na jaw po latach

CZYTAJ DALEJ

Macademian Girl została przedstawiona jako terapeutka dźwięku. Jej osobliwym rekwizytem była czaszka z kamieni mająca "magiczne moce". Widzom wyjaśniła, że zajmuje się „terapią ustawień systemowych”. Cokolwiek to znaczy, brzmi poważnie. Fani Elżbiety Jaworowicz na TikToku z pewnością stwierdziliby: „Nie wiem co to, ale buja”.

- Jestem na co dzień terapeutką ustawień systemowych, praktykiem totalnej biologii, soul couchem i terapeutką uzdrawiania dźwiękiem. Ale ja głęboko wierzę, że każdy z nas jest swoim własnym uzdrowicielem – wyjaśniła „ekspertka”.

Była blogerka nie miała oporów przed opowiedzeniem podczas emisji „Sprawy dla reportera” o tym, że muzyka jest w dużej mierze odpowiedzialna za stan emocjonalny osób dotkniętych udarem. Aby dodać „powagi” swojej wypowiedzi, uraczyła zgromadzonych przed telewizorami widzów performance’em, śpiewając "Hejo, hejo, hej" w akompaniamencie niezidentyfikowanego, dziwnego instrumentu.

Tamara Gonzalez Perea w przejmujący sposób opowiedziała o swojej wierze w to, że każdy z nas jest swoim własnym uzdrowicielem.

- Nawet jak idziemy do lekarza, to ta nasza wola uzdrowienia też jest bardzo ważna. . To nie jest o pójściu do szamana i powiedzeniu „uzdrów mnie” – prawiła z pełnym przekonania wyrazem twarzy.

fot. Goniec.pl

Gwiazda "Potopu", "Lalki" i "13 posterunku" umarła przez śmiertelną chorobę. Widok jej grobu powoduje łzy

Małgorzata Braunek – gwiazda „Potopu”, „Lalki” i „Domu nad rozlewiskiem”. Zmarła w wieku 67 lat, ale do dziś podziwiamy jej aktorskie dziedzictwo. W trakcie swojej kariery wzbudzała spore kontrowersje. Jak wygląda jej grób? Z jakich ról ją zapamiętamy? Wspominamy największe role Małgorzaty Braunek.

Zobacz galerię >

Odcinek z pewnością znajdzie uznanie wśród fanów ekscentrycznych i kabaretowych występów. Internauci nie kryli swojego oburzenia i zażenowania wynikającego z obniżającego się w zastraszającym tempie poziomu programu. „Tego nie da się oglądać”, „W tym programie pokazują takie „kocopoły”, że aż się nie chce ich oglądać” – brzmiały komentarze na Facebooku.

Nie ulega wątpliwości, że w trakcie programu propagowano tzw. medycynę alternatywną. Jakość ekspertów zgromadzonych w studio również pozostawiała wiele do życzenia – chociaż nie dla wszystkich. Ida Nowakowska z pewnością byłaby zachwycona, wszak – jak przyznała w jednym z wywiadów – wiedzę o inflacji czerpie od ekspertów „Pnś”.

Ida Nowakowska EA

Ida Nowakowska o inflacji: „Rzadko chodzę na zakupy”. Internauci wyśmiali prowadzącą TVP

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Smutne informacje od Katarzyny Dowbor. „Nadal nie mogę uwierzyć”, drożyzna dotknęła uwielbianą gwiazdę

  • Krzysztof Krawczyk junior zmartwił fanów dziwnie brzmiącymi wpisami. Przechodzi gorszy okres

  • Zaskakujące informacje o córce Katarzyny Cichopek. Okazuje się, że ma niezwykły talent

Źródło: Goniec.pl

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk zostawił ogromny majątek Sąd przychylił się do prośby wdowy po artyście. To jej pierwsze zwycięstwo

Gwiazdy

Sąd przychylił się do wniosku Ewy Krawczyk. To jej pierwsze zwycięstwo nad Krawczykiem juniorem

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Diletta Leotta zaliczyła wpadkę we włoskim programie rozrywkowym. Dziennikarka wywinęła kozła na wizji

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, Youtube / NBS News, Facebook @Muzeum Auschwitz

Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger wpisał się do księgi muzeum w Oświęcimiu. Słowa wzbudziły spore kontrowersje

Czytaj więcej >
Chłopaki do wzięcia - nowy sezon od 2 października. Poznajcie nowych bohaterów
(fot. Polsat Play)

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Nowi bohaterowie w nowym sezonie. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >
Karol III, fot. instagram.com/theroyalfamily

Gwiazdy

Karol III pojawi się na nowych monetach w Wielkiej Brytanii. Pokazano pierwsze zdjęcia

Czytaj więcej >
zrzut ekranu, tvp.vod.pl

Gwiazdy

„Pytanie na śniadanie”. Potężna wpadka na planie programu. Łukasz Nowicki został uderzony przez kolegę

Czytaj więcej >