Goniec.pl
Dorota Wellman nie odpuści TVP

TRICOLORS/East News

Skandaliczny materiał "Wiadomości", jest odpowiedź Doroty Wellman. "Z każdego z nas można zrobić złodzieja"

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Dorota Wellman nie ma zamiaru odpuszczać twórcom skandalicznego materiału, który wyemitowano w jednym z wydań "Wiadomości" na antenie TVP. Stacja przekazała nieprawdziwe informacje i posłużyła się wizerunkiem prezenterki, przedstawiając ją w fatalnym świetle. Gwiazda TVN poinformowała, że podjęła już odpowiednie kroki prawne w tej sprawie.

We wtorek 11 kwietnia TVP pokazało materiał o szkoleniu dla seniorów, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Przy okazji stacja zaatakowała Dorotę Wellman, która według nich miała być jedną z prowadzących kurs osób. 

Dorota Wellman podjęła kroki prawne wobec TVP i urzędu w Opolu

Materiał Marcina Szypszaka, wyemitowany we wtorek 11 kwietnia br. w głównym wydaniu „Wiadomości” dotyczył wykorzystania unijnych środków przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu na szkolenie seniorów z korzystania ze smartfonów.

Jak podali autorzy materiału, WUP w Opolu przeznaczył na ten cel aż 700 tysięcy złotych, a w kursie udział weźmie 60 osób, co miało oznaczać, że koszt przeszkolenia jednego uczestnika to ponad 10 tysięcy złotych. TVP wskazywało, że tak ogromna kwota może być wynikiem zatrudnienia w roli szkoleniowców gwiazd, takich jak Dorota Wellman.

By udowodnić niekompetencję władz urzędu przy wyborze osób szkolących, twórcy materiału posłużyli się starym nagraniem z programu „Miasto kobiet”, które na antenie stacji TVN Style współprowadziła niegdyś Dorota Wellman. Na antenie TVP wyemitowano krótką wypowiedź gwiazdy TVN, niezwiązaną z tematem materiału, jednak zawierającą wulgarne słowa.

[EMBED-243]

Wkrótce na jaw wyszło, że informacje przekazane w materiale TVP mijają się z prawdą. Dorota Wellman zaprzeczyła, jakoby miała związek ze szkoleniem organizowanym przez WUP w Opolu, a władze urzędu potwierdziły słowa prezenterki w specjalnym komunikacie, który ukazał się po emisji zawierającego nieprawdziwe informacje materiału Telewizji Polskiej.

Władze urzędu przyznały, że Dorota Wellman była brana pod uwagę jako jedna z prowadzących szkolenie, jednak nie doszło do podpisania umowy. Przeproszono prezenterkę, a także wskazano, że dziennikarze TVP nie skontaktowali się z WUP w celu potwierdzenia tej informacji.

Pomimo oficjalnych przeprosin Dorota Wellman nie ma zamiaru odpuszczać w tej sprawie i poinformowała w rozmowie z „Newsweekiem”, że już podjęła odpowiednie kroki prawne, zarówno wobec urzędu, jak i Telewizji Polskiej. Osią spraw jest naruszenie dóbr osobistych.

- Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja - mówiła wzburzona prezenterka.

Gwiazda TVN przyznała, że w związku z emisją materiału Marcina Szypszaka, który zawierał nieprawdziwe informacje na temat jej osoby, doznała wielu nieprzyjemności. Wellman ujawniła, że czekała ją m.in. rozmowa z prezesem TVN Edwardem Miszczakiem, w której musiała udowadniać szefowi, że doniesienia TVP na jej temat są kłamstwem. 

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Plotek

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >