Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Robert Lewandowski zabrał głos po remisie z Hiszpanią
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 20.06.2021 07:35

Robert Lewandowski zabrał głos po remisie z Hiszpanią

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
THANASSIS STAVRAKIS/AFP/East News

Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1 w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020 i tym samym zachowała swoje szanse na awans do 1/16 finału turnieju. Jedynego gola zdobył Robert Lewandowski, który po meczu wypowiedział kilka ważnych i zaskakujących zdań.

Polacy po porażce w pierwszym meczu ze Słowacją mieli nóż na gardle, a Hiszpania była zdecydowanym faworytem spotkania. I chociaż to rywale polskiej reprezentacji objęli prowadzenie w 26. minucie spotkania, to jednak w 54. minucie Robert Lewandowski strzałem głową pokonał bramkarza rywali i ostatecznie zapewnił drużynie niezwykle cenny remis.

Po meczu kapitan reprezentacji Polski przyznał, że czuje niedosyt, bowiem to spotkanie Polacy mogli nawet wygrać. W ten sam sposób wypowiadał się po meczu Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma obronami, dzięki którym udało się dowieźć remis do ostatniej minuty.

- Niedosyt może być. Gdybyśmy wszystko idealnie zrobili, to moglibyśmy wygrać ten mecz. Dzisiaj uwierzyliśmy w to, że determinacją możemy dużo zdziałać - powiedział Lewandowski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dla wielu kibiców mogą to być zaskakujące słowa, bowiem prawda jest taka, że już remis był prawdziwym cudem. Hiszpanie mieli o wiele więcej okazji, a dwie minuty po strzeleniu przez Lewandowskiego wyrównującej bramki mieli nawet rzut karny.

Tylko niebywałe szczęście sprawiło, że Gerard Moreno pomylił się i trafił w słupek, a dobitkę w idealnej sytuacji zmarnował strzelec pierwszego gola, Alvaro Morata. Po tym zmarnowanym karnym Polacy w zasadzie nie mieli już żadnej okazji, by powiększyć dorobek bramkowy, a Hiszpanie wielokrotnie stwarzali groźne sytuacje.

W środę 23 czerwca Polacy zagrają kolejny mecz o wszystko. Awans z grupy zapewni jedynie wygrana ze Szwecją, która na pewno będzie trudnym przeciwnikiem.

- Dla nas najważniejsze jest trzecie spotkanie. Nie będziemy w nim faworytami, ale musimy wyjść do niego tak samo zmobilizowani, jak w tym meczu z Hiszpanią. Musimy pozostać na ziemi. Mamy jeden punkt i ze Szwecją nie będzie łatwo. Może zabraknie nam umiejętności, ale nie zabraknie determinacji i ducha zespołu, którego dało się tutaj wyczuć - przyznał Lewandowski po meczu.

Pozostaje wierzyć, że Polska w ostatnim spotkaniu zagra faktycznie z podobnym zaangażowaniem, którego nie można było jej odmówić w tym meczu. Piłkarze walczyli od pierwszej do ostatniej minuty i wyrwali remis z rąk zdecydowanych faworytów. Czy ze Szwecją uda im się osiągnąć jeszcze lepszy wynik i wyjść z grupy?