RMF: Rząd ma plan, na hybrydową naukę w szkołach. Zadecyduje sytuacja pandemiczna
Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez redakcję RMF wynika, że rząd rozważa wprowadzenie nauki hybrydowej w następnym roku szkolnym w związku z przewidywaniami ekspertów dotyczącymi nadejścia tzw. czwartej fali pandemii.
Dziennikarze stacji przekazali, że o pomyśle hybrydowej nauki od nowego roku szkolnego dyskutuje obecnie działająca przy premierze Rada Medyczna, a także Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Hybrydowa nauka od września - rząd ma rozważać takie rozwiązanie
Przed zapowiadaną na jesień czwartą falą pandemii koronawirusa ostrzegał ostatnio Polaków m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Z przewidywań szefa resortu wynika, iż prawdopodobny jest scenariusz ponownego przyśpieszenia zakażeń COVID-19 już na przełomie września i października.
Taki rozwój zagrożenia pandemicznego nie pozostanie obojętny na decyzje Ministerstwa Edukacji i Nauki w sprawie kontynuowania nauki stacjonarnej. Do tej pory przedstawiciele resortu utrzymywali, że priorytetem jest powrót dzieci do szkół, jednak wszystko będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
Wobec tego ostateczna decyzja w sprawie powrotu uczniów do nauki stacjonarnej jeszcze nie zapadła. Ministerstwo ma monitorować rozwój sytuacji pandemicznej w kraju i reagować na bieżąco, by zapewnić dzieciom i ich rodzino, a także pracownikom oświaty, maksymalne bezpieczeństwo.
- Przygotowujemy się na powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym, ale musimy mieć w swoich planach alternatywne rozwiązania na wypadek, gdyby czwarta fala pokrzyżowała nasze plany - mówił szef resortu edukacji w audycji „W otwarte karty” na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Minister Adam Niedzielski zaapelował o kontynuację szczepień przeciwko COVID-19
Według Adama Niedzielskiego, najczarniejszy scenariusz zakłada ponowny wzrost liczby nowych zakażeń COVID-19 do 15 tysięcy przypadków dziennie. Szef resortu zdrowia zaapelował wobec tego o nierezygnowanie ze szczepień przeciwko COVID-19.
Z danych przytoczonych przez ministra Niedzielnego wynika bowiem, że od maja coraz więcej osób nie zgłasza się na kolejne wyznaczone terminy szczepienia. W ocenie szefa resortu zdrowia wiążę się to ze znacznym spadkiem poczucia zagrożenia.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]
Źródło: RMF FM