Goniec.pl
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Rekordowa pensja nowego selekcjonera, niewiarygodne ile zarobi. Prezes PZPN zabrał głos

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Od momentu ogłoszenia Fernando Santosa nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski, rozpoczęły się spekulacje na temat potencjalnej pensji Portugalczyka. Rodzime media informowały, że miałyby być to rekordowe zarobki patrząc z perspektywy historii polskiej piłki nożnej. Do tych medialnych doniesień odniósł się prezes PZPN Cezary Kulesza.

Fernando Santos najlepiej zarabiającym trenerem w historii reprezentacji Polski? Prezes PZPN zabrał głos w tej sprawie

Od kilku dni w rodzimych mediach pojawiają się informacje o rzekomych kwotach, jakie zgarniać ma nowy selekcjoner polskiej kadry, Fernando Santos.

Nowy selekcjoner Polaków wybrany

Selekcjoner reprezentacji Polski wybrany. Cezary Kulesza właśnie ujawnił

CZYTAJ DALEJ

Informacje, które do nas docierały wskazywały, że pensja Portugalczyka miałaby oscylować w kwotach, o których jego poprzednicy mogliby tylko pomarzyć. Bazując na danych, dotyczących dotychczasowych zarobków byłego trenera reprezentacji Portugalii, dziennikarze sugerowali, że Fernando Santos miałby zarabiać w Polsce nawet 3 miliony euro rocznie.

Spekulacje te dementuje jednak w wywiadzie, udzielonym dla Polsatu Cezary Kulesza. - To nieprawda. Jego zarobki będą o wiele niższe – oznajmił.

W ostatnich tygodniach w mediach padało wiele nazwisk potencjalnych trenerów polskich piłkarzy. Prezesa PZPN zapytano, czy przy wyborze selekcjonera faktycznie brał pod uwagę takich fachowców jak Paulo Bento, czy też Vladimir Petkovic.

- Były prowadzone rozmowy z kilkoma trenerami. Udało się dzięki temu wybrać szkoleniowca i wierzę, że osiągniemy z nim sukces. Ja mam taki styl pracy. W klubie działałem podobnie. Każdy prezes ma swój styl, podobnie jak trenerzy.  – nie zdradzając szczegółów, informował.

Cezary Kulesza potwierdził jednak informacje o tym, że PZPN dąży do tego, by asystentami Portugalczyka zostali Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. - Wczoraj rozmawiali. Wiem, że są już umówieni. Piszczek i Kaczmarek podejmą tę decyzję - oznajmił.

Cezary Kulesza wyjaśnia. "Jego zarobki będą o wiele niższe"

W wywiadzie nie obeszło się rzecz jasna o pytanie dotyczące zarobków nowego selekcjonera. Wskazane kwoty, rzędu 2.5-3 milionów euro za sezon pracy w roli trenera Polaków, zaskoczyły następcę Zbigniewa Bońka.

- To nie jest prawda. Wynagrodzenie jest o wiele niższe - deklarował Cezary Kulesza, dodając, że: - Jeżeli awansujemy na Euro, to jego umowa automatycznie zostanie przedłużona do mistrzostw świata - ujawnił.

Największym sukcesem Fernando Santosa jest zdobycie Mistrzostwa Europy z reprezentacją Portugalii w 2016 roku. Doświadczony szkoleniowiec ma być receptą, na nudną dla oka grę reprezentacji Polski. Gwarantować ma zdaniem prezesa PZPN poprawę stylu gry Polaków oraz przyczynić się ma do sukcesów, których kibice tak bardzo oczekują.

Wybór portugalskiego szkoleniowca fani przyjęli z entuzjazmem. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na pierwszy sprawdzian dla nowego opiekuna kadry. Okazja do zaprezentowania swojego warsztatu trenerskiego pojawi się dla Fernando Santosa już w marcu, kiedy to Polacy zmierzą się z Czechami oraz Albanią.

ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News / screen z meczu reprezentacji Polski, Youtube

Ci piłkarze nie strzelili karnych dla Polski na mundialach. Wśród pechowców wielkie gwiazdy

Reprezentacja Polski w ciągu ostatnich dekad wyrobiła sobie na mundialu niezbyt chlubną renomę. Jeśli już kwalifikowaliśmy się na mistrzostwa świata, to pokazywaliśmy się z najgorszej strony. Antyfutbol, bojaźń i nieprzystosowanie do warunków atmosferycznych to synonimy meczów otwarcia, o wszystko i o honor. Największą zmorą polskich piłkarzy są jednak rzuty karne. Polska jest rekordzistką w tej kwestii - "jedenastek" nie wbiliśmy do bramki aż trzy razy z rzędu. Którzy napastnicy należą do ścisłego grona tych, których zawiódł snajperski zmysł?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsat.pl/GośćWydarzeń

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Dawid SzczurekAutor

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: dawid.szczurek@iberion.pl

Podobne artykuły

Sport

Oburzające zachowanie Roberta Lewandowskiego na mundialu. Celowo opuścił trening

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki, Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sport

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do konkursu w Bad Mitterndorf. Kubacki poza podium

Czytaj więcej >

Sport

Magda Linette walczyła o finał do ostatniej piłki. Polka odpadła po zaciekłym boju

Czytaj więcej >

Sport

Hiszpańska prasa nie miała litości dla Roberta Lewandowskiego. "Nie miał swojego dnia"

Czytaj więcej >

Sport

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Czytaj więcej >
Po znakomitym meczu. Magda Linette zameldowała się w półfinale Australian open (Rex Features/East News).

Sport

Magda Linette zagra o finał Australian Open. "Spełniły się moje marzenia"

Czytaj więcej >