Goniec.pl
KAPIF

KAPIF

Nowy selekcjoner Polaków wylądował w Warszawie? Fernando Santos tajną kartą PZPN

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Fernando Santos nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Samolot z Portugalczykiem wylądował w Warszawie i wiele wskazuje na to, że to właśnie on był tajną zagraniczną kartą w rękawie Cezarego Kuleszy.

Fernando Santos nowym selekcjonerem?

Fernando Santos, były selekcjoner reprezentacji Portugalii, wylądował na lotnisku w Warszawie, jak poinformował portal Sport.pl. Doświadczony trener miałby być ukrytą opcją Cezarego Kuleszy w kontekście wybrania przyszłego selekcjonera.

Cezary Kulesza

Nowy selekcjoner reprezentacji. Kiedy poznamy następcę Czesława Michniewicza? PZPN podał dokładną datę i godzinę

CZYTAJ DALEJ

Prezes PZPN poinformował, że we wtorek na Stadionie Narodowym poinformuje o tym, kto został nowym selekcjonerem w miejsce skompromitowanego i zwolnionego Czesława Michniewicza. Dotychczas na tapecie pojawiały się nazwiska jedynie zagranicznych trenerów, a wśród nich nie wymieniano Santosa.

Według dziennikarzy duże szanse na objęcie polskiej reprezentacji miał Paulo Bento, były selekcjoner reprezentacji Portugalii i rodak Santosa. Okazało się jednak, że to najpewniej nie on pojawi się we wtorek na konferencji prasowej.

Kim jest Fernando Santos?

Fernando Santos to niezwykle ważna postać dla reprezentacji Portugalii - to właśnie za jego kadencji Portugalczycy wywalczyli mistrzostwo Europy. W Katarze drużyna dotarła do ćwierćfinałów i stwierdzono, że Fernando Santos pożegna się ze swoją pozycją.

Dało to szansę na rozmowy między nim a zarządem PZPN. Żeby zostać selekcjonerem reprezentacji Polski należało m.in. spełnić warunek o wystarczającej liczbie lat pracy selekcjonerskiej w innym kraju. Santos może pochwalić się również prowadzeniem reprezentacji Grecji.

Na oficjalne ogłoszenie selekcjonera musimy czekać jednak do wtorku do godziny 13. Być może Fernando Santos pojawił się w Warszawie, by podpisać niezbędne dokumenty i rozmówić się z Kuleszą.

fot. Instagram @alicecampello @georginagio @anniekilnerfan

Mundial 2022. Wybrano 15 najseksowniejszych partnerek piłkarzy. Jest jedna Polka

Piłkarze walczą na boisku, a po zwycięstwach i porażkach mogą liczyć na wsparcie swoich żon i narzeczonych, czyli tzw. WAGS. Oto galeria z piętnastoma najpiękniejszymi kobietami mundialu. Czy są wśród nich Polki?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Sport.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Nie żyje siatkarz, za którego kciuki trzymała cała sportowa Polska. Miał zaledwie 26 lat

Czytaj więcej >

Poland’s Dawid Kubacki jumps during a qualifying session prior to the FIS Ski Jumping World Cup competition in Sapporo, Hokkaido prefecture on January 21, 2023. (Photo by Kazuhiro NOGI / AFP)

Sport

Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barceloba-Betis

Sport

Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, oceniły Roberta Lewandowskiego. "Zrobił to, co do niego należało"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barcelona-Betis

Sport

FC Barcelona umacnia się w fotelu lidera. Robert Lewandowski kolejny raz zabłysnął

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz , mundial Katar

Sport

Zaskakujące wieści w sprawie Czesława Michniewicza. Obierze niespodziewany kierunek?

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje Jan Kudra, legendarny polski kolarz. Miał 85 lat

Czytaj więcej >