Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Najsłabszy występ Dawida Kubackiego w sezonie. Polak wskazał przyczyny niskiej lokaty

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

W niedzielę 22 stycznia odbył się kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Niestety nie były to udane zawody dla polskich skoczków. Trudne warunki, rozdający karty wiatr spowodowały, że dzisiejsze skoki były loterią, zakończoną nie po myśli naszych reprezentantów.

Dawid Kubacki pierwszy raz w sezonie poza czołową "10". "Moje nogi nie pracowały tak, jak trzeba"

Dawid Kubacki, liderujący obecnie w polskiej kadrze skoczków narciarskich, po raz pierwszy w sezonie znalazł się poza pierwszą dziesiątką zawodów Pucharu Świata. Reprezentant naszego kraju uplasował się w niedawno zakończonych zmaganiach w Sapporo na 11 miejscu. Świadomy panujących warunków, wskazał indywidualną przyczynę słabszego występu.

dawid kubacki halvor egner granerund

Dawid Kubacki oniemiał po zawodach w Zakopanem. Granerud zdobył się na piękny gest

CZYTAJ DALEJ

Kłopoty z loteryjną aurą u Dawida Kubackiego dały o sobie znać już w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu. Zmuszony do awaryjnego lądowania Polak, uplasował się w nich dopiero na 22 miejscu.

Lepiej dla brązowego medalisty olimpijskiego przebiegła już pierwsza seria zawodów. Kończąc półmetek rywalizacji na 6 pozycji, miał zapewne ambicje do zaatakowania podium w drugiej odsłonie konkursu. Niestety się to nie udało, a co gorsze oddając znacznie słabszy skok, Polak wylądował ostatecznie na 11 miejscu.

- Moje skoki nie były tego dnia dobre. Po prostu moje nogi nie pracowały tak, jak trzeba. Być może odczuwały już trudy tego wyjazdu. Technicznie jednak było w porządku. - Nie załamuję się, bo wiem, że w Japonii można dużo gorzej trafić. Tutaj konkursy są zazwyczaj bardzo loteryjne. Sam zresztą nie miałem też szczęścia do warunków - tłumaczył w rozmowie ze stacją Eurosport.

Słabsza forma w trakcie trwającego weekendu odbiła się także na klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przewaga Dawida Kubackiego nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem zmalała tutaj do 48 punktów przewagi.

- Nie skupiam się na tym. Mam po prostu robić swoje na skoczni. Na to, jakie mieliśmy warunki w tych wszystkich konkursach w Japonii, to mogłem trafić o wiele gorzej. I wtedy wyglądałoby to zupełnie inaczej. Myślę jednak, że obroniłem się swoimi skokami, choć były w nich delikatne błędy. Na pewno nie zamierzam się dołować tym występem - podsumował skoczek.

Najlepszy Piotr Żyła. Pozostali zajęli odległe miejsca

Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła zajął 8 lokatę. Pozostali reprezentanci uplasowali się jeszcze niżej od Dawida Kubackiego. Aleksander Zniszczoł zakończył zawody na 17 miejscu, 23 był Kamil Stoch, a 26 pozycję zajął Paweł Wąsek.

Adam Małysz podczas konkursu skoków narciarskich / Instagram/adammalyszofficial

Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Razem z żoną żyją jak w bajce

Adam Małysz wiele lat temu postawił sobie dom w górach. Jak wyglądają jego wnętrza? Co jakiś czas prezes PZN uchyla rąbka tajemnicy.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.interia.pl/przegladsportowy.onet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Dawid SzczurekAutor

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: dawid.szczurek@iberion.pl

Podobne artykuły

Sport

Robert Lewandowski kontra Cezary Kucharski. Są pierwsze decyzje sądu w głośnej sprawie

Czytaj więcej >

Sport

Nie żyje siatkarz, za którego kciuki trzymała cała sportowa Polska. Miał zaledwie 26 lat

Czytaj więcej >

Poland’s Dawid Kubacki jumps during a qualifying session prior to the FIS Ski Jumping World Cup competition in Sapporo, Hokkaido prefecture on January 21, 2023. (Photo by Kazuhiro NOGI / AFP)

Sport

Thomas Thurnbichler zabrał głos ws. formy Dawida Kubackiego. Przyznał to wprost

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barceloba-Betis

Sport

Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, oceniły Roberta Lewandowskiego. "Zrobił to, co do niego należało"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Barcelona-Betis

Sport

FC Barcelona umacnia się w fotelu lidera. Robert Lewandowski kolejny raz zabłysnął

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz , mundial Katar

Sport

Zaskakujące wieści w sprawie Czesława Michniewicza. Obierze niespodziewany kierunek?

Czytaj więcej >