Premier Morawiecki zapowiedział ulgę sponsorską dla przedsiębiorców
W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o nowej uldze sponsorskiej, którą przekazał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu opowiedział o zmianach dla przedsiębiorców, które mają dotyczyć sportu i łączyć go z takimi aspektami jak biznes, nauka oraz kultura. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że obecnie na sporcie można bardzo dużo zarobić.
Za pośrednictwem Facebooka premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ulgę sponsorską, która niedługo pojawić się w Polsce. Szef rządu przypomniał, że poczyniono już pierwsze kroki do wprowadzenia zmiany dla przedsiębiorców. W sejmie uchwalono już reformę podatku CIT, dzięki której sponsorzy mogą wykorzystać koszty.
Po zmianach dotyczących CIT, o których przypomniał premier, sponsorzy ponoszący koszty na klub sportowy, czy też wspierający kulturę i naukę będą mogli te koszty podwójnie wykorzystać podatkowo. Przedsiębiorcy będą uprawnieni do wyliczenia podstawy podatkowej (przychody minus koszty), a także do dojęcia 50 proc. kosztów od wyliczonej podstawy opodatkowania, czyli 150 proc. kosztów na kulturę, sport, naukę oraz szkolnictwo wyższe.
Zdaniem premiera wprowadzenie ulgi będzie wspierało „silniejsze powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem, np. szkołami wyższymi, które będą na ich potrzeby uczyć młodzież, czy z miejscowymi ośrodkami kultury (sponsoring wydarzeń, wystaw, zakupów zabytków do muzeów, renowacja zabytków) albo sportu (objęcie patronatem szkoły sportowej czy lokalnego zespołu)”.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo
Premier zapowiada ulgę sponsorską
Z komunikatu opublikowanego przez premiera Morawieckiego wynika, że wspieranie sportu oraz nauki będzie się coraz bardziej opłacało polskim przedsiębiorcom. Prezes Rady Ministrów stwierdził, że jego rząd „chce związać ze sobą aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny”. Polityk liczy, że w przyszłości przełoży się to na sukcesy w międzynarodowych turniejach.
– To solidarność sportowa i wyraz dbałości o lokalną kulturę na najwyższym poziomie i jestem pewny, że taka polityka wyda w przyszłości piękne owoce w postaci sukcesów naszych drużyn i sportowców na arenie międzynarodowej, a polskiej kulturze i nauce przyniesie wiele wybitnych dzieł i odkryć – oświadczył.
Premier dodał, że „ulga sponsoringowa to mega korzyść dla wszystkich – przedsiębiorców i sportowców, artystów, animatorów kultury, sponsorujących i sponsorowanych, wybitnych jednostek i całych społeczności”. Być może sprawi to, że coraz więcej osób w Polsce zacznie się interesować sportem. Niedawno prezes Jarosław Kaczyński przekazywał też informacje o ulgach i dopłatach dla rolników.
Rząd premiera Morawieckiego alarmuje
W rządzie Mateusza Morawieckiego zauważono wyraźny problem, o którym od dłuższego czasu alarmują też lekarze. W Polsce coraz więcej dzieci zmaga się z problemem otyłości. Przeprowadzone w 2018 roku badania HBSC wykazało, że w naszym kraju nadmierna masa ciała występuje u 29,7 proc. chłopców oraz 14,4 proc. dziewcząt w wieku 11-15 lat. W ciągu ostatnich lat odsetek ten stale rośnie.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w tym roku zwrócił uwagę na zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Członek rządu oświadczył w styczniu, że „te zwolnienia są wystawiane w nieadekwatnej liczbie”. Jego zdaniem do rozwiązania tych trudności powinni przyczynić się zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Lekarze podkreślili natomiast, że ruch jest kluczowy dla zdrowia.
– Polskie dzieci są niestety zaliczona do najszybciej tyjących w Europie. Zgodnie z wynikami badań już 10 proc. dzieci w wieku od 1 do 3 lat ma otyłość lub nadwagę, a dodatkowo 18,4 proc. jest zagrożone nadmierną masą ciała – dodał wiceszef resortu.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Festiwal nienawistnych pasków w TVP. Wszystko to przez manifestację Tuska
Wanda Traczyk-Stawska do kontrmanifestantów: Milcz, głupi chłopie
Michał Szczerba pokazał, skąd Bąkiewicz miał pieniądze na zagłuszanie marszu. Trop prowadzi do rządu
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl
Źródło: Radio ZET