Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Powstaje musical o Krzysztofie Krawczyku. Jego bliscy o tym nie wiedzieli

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Już niedługo powstać ma musical o życiu Krzysztofa Krawczyka. Za pracę nad nim odpowiada Teatr Powszechny w Łodzi, a próby do spektaklu "Krystof" trwały od grudnia. Przedsięwzięciem zaskoczeni są bliscy artysty - wdowa Ewa Krawczyk oraz

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, a w jego pogrzeb odbył się w sobotę 10 kwietnia w Grotnikach pod Łodzią. To właśnie tam mieszkał w ostatnich latach i tam też spoczęło jego ciało. Wokół ceremonii oraz ostatnich dni życia artysty nagromadziło się sporo kontrowersji.

Musical o życiu Krawczyka

Teraz ujawniona została kolejna. Teatr Powszechny w Łodzi przygotowuje musical, który upamiętnić ma życie oraz twórczość Krzysztofa Krawczyka. Spektakl zatytułowany jest po prostu „Krystof”, a próby do niego mają trwać już od grudnia 2020 roku.

Musical ma zawierać wiele wątków biograficznych artysty, zahaczy również o próby rozwoju kariery w Stanach Zjednoczonych - właśnie od tego epizodu wziął się tytuł. To po prostu międzynarodowy pseudonim Krzysztofa Krawczyka.

Reżyser Michał Siegoczyński powiedział, że spektakl będzie kolażem cytatów i uhonorowaniem twórczości oraz życia artysty. Próby do musicalu trwają już kilka miesięcy, a jak przekazała dyrektor łódzkiego teatru, sam Krzysztof Krawczyk dowiedział się o jego powstawaniu w Wielką Sobotę, czyli w dniu opuszczenia szpitala po przejściu zakażenia koronawirusem.

Krawczyk miał się ucieszyć, że stworzony zostanie musical inspirowany jego życiem. Wieloletni przyjaciel i menedżer artysty, Andrzej Kosmala, twierdzi jednak, że ani on, ani wdowa Ewa Krawczyk nie wiedzą nic o organizowanym przedsięwzięciu.

Bliscy oburzeni tą informacją

Kosmala jest oburzony tym, że informacja o tak ważnym wydarzeniu, które ma uczcić życie Krzysztofa Krawczyka, dotarła do niego dopiero teraz. Uważa również, że nikt z łódzkiego teatru nie kontaktował się z Krawczykiem przed Wielkanocą.

- Niestety, nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować chociaż, i nie mówiąc o zgodzie artysty, żony, menedżera! I to kłamstwo, że w Wielką Sobotę rozmawiał z Krzysztofem i ten był zadowolony - napisał na Facebooku Andrzej Kosmala. 

Wdowa po Krawczyku nie miała pojęcia

Ewa Krawczyk, wdowa po artyście, również miała nic nie wiedzieć o planach Teatru Powszechnego w Łodzi. Premiera musicalu „Krystof” ma odbyć się już w maju, o ile nie będzie żadnych przeciwwskazań w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

Jak widać, kontrowersje wokół Krzysztofa Krawczyka nie znikają nawet po jego śmierci. Szkoda jedynie, że gra toczy się o dobrą pamięć i wizerunek wspaniałego artysty. Czy strony dojdą do porozumienia w sprawie musicalu o życiu i twórczości muzyka? Oby tak się stało. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Kamil Matuszak

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach rozpoczął pisanie i wydawanie portalu z wiadomościami. Zakochany w filmach i serialach, w wolnych chwilach rozbudowuje kolekcję winyli, poszukując ulubionych albumów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >
Michał Milowicz

Gwiazdy

Michał Milowicz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego tata

Czytaj więcej >
Kuba Wojewódzki

Gwiazdy

Dorota Szelągowska gościła u Kuby Wojewódzkiego. Powiedziała mu, co myśli o jego zachowaniu

Czytaj więcej >