Powiedział ile pieniędzy włoży do koperty na komunię. Wielkie oburzenie w sieci
Niebawem rozpocznie się maj, a wraz z nim sezon komunijny. Wielu rodziców chrzestnych zastanawia się nad prezentem dla swojego chrześniaka. Dużą popularnością wciąż cieszą się ofiarowane w kopercie pieniądze. Sporną kwestią jest jednak wysokość prezentu.
Ile pieniędzy na Pierwszą Komunię?
Zbliżający się maj, to tradycyjnie już w Kościele katolickim miesiąc związany z uroczystym obchodzeniem Pierwszych Komunii Świętych . Jak co roku rodzice też próbują dodatkowo uatrakcyjnić ten czas swoim pociechom.
Niektórzy traktują komunię własnego dziecka, jako okazję do zaprezentowania własnych umiejętności i pomysłowości. Dawniej praktykowane prezenty typu zegarek czy rower, to dla nich zbyt mało. Kilka lat temu głośno było o rodzicach kupujących swoim pociechom quady.
Wciąż dużym powodzeniem cieszy się też ofiarowanie chrześniakowi w konkretnej kwoty pieniędzy .
Kwota oburzyła internautów
Jak podaje Fakt wielkość prezentu komunijnego, to obecnie bardzo popularny temat w internetowych dyskusjach.
Jako chrzestny jeżeli wrzucę do koperty 1.5-2 tys. wyjdę na sknerę? Ile teraz się daje? - zastanawia się jedna z osób.
Kwota zrobiła na internautach wrażenie. Wielu z nich skrytykowało jej wielkość.
Byłoby mi po prostu głupio, gdyby ktoś dawał takie kwoty - brzmiała jedna z odpowiedzi.
Inni natomiast podkreślali coraz większe oczekiwania rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. W ich ocenie chcą droższymi prezentami zrekompensować sobie koszty poniesione na organizację wystawnego przyjęcia.
Ile kosztuje Pierwsza Komunia?
W takiej sytuacji zasadne wydaje się pytanie o konieczność organizacji wystawnego przyjęcia komunijnego.
Komunia to nie wesele, gdzie młodzi zbierają na mieszkanie czy dom. Komunia to wydarzenie religijne a nie zbieranie kasy. To my dorośli wychowujemy dzieci i pokazujemy im co jest ważne w życiu - podkreśla internautka.
Porównanie do wesela nie jest tu przypadkowe. Wiele wystawnych komunii przypomina bowiem całkiem niemałe przyjęcia weselne. Zaproszeni na nie goście, czują się wówczas w obowiązku pokrycia kwoty za tzw talerzyk.
Wypada się jednak zastanowić, czy aby w tym całym zgiełku przygotowań oraz dyskusji o prezentach i pieniądzach, nie ginie sens religijnego przecież święta.
Źródło: Fakt