Goniec.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka

TRICOLORS/East News

Poszli na grób Piotra Woźniaka-Staraka. Zastali przykry widok

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

W sierpniu tego roku miną dwa lata od feralnego wypadku na jeziorze Kisajno. Choć 39-letni Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie swojej posiadłości w mazurskiej Fuledzie, to na warszawskich Powązkach również postawiono mu grób. Jego widok zaskoczył dziennikarzy Super Expressu. Jeszcze niedawno mogiła była pełna kwiatów i wyróżniała się na tle innych grobów.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Powązkach został postawiony prawie rok temu. Chociaż zmarły producent filmowy nie jest pochowany w stolicy, to mogiła była często odwiedzana. Dziś wygląda znacznie inaczej.

W sierpniu miną 2 lata od tragedii

Kiedy prawie rok temu dziennikarze odkryli, że na warszawskim cmentarzu pojawił się grób producenta, natychmiast powstało wiele domysłów, które i dziś przybierają na sile. Wiele osób zapewne pamięta aferę na ogromną skalę, kiedy to sąd w Giżycku stwierdził, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało pochowane wbrew przepisom sanitarnym.

Gdy na Starych Powązkach pojawiła się mogiła zmarłego, spekulowano, że bliscy planują przenieść ciało do stolicy. Tak się jednak nie stało, chociaż grób był nieustannie pielęgnowany.

Na mogile spoczywał wielki głaz z imieniem i nazwiskiem, a także datami urodzin i śmierci. Przyozdobiono ją ogromnym sercem z czerwonych róż, a grób został obsadzony kwiatami, które zmieniały się wraz z porami roku. Teraz wygląda kompletnie inaczej.

[EMBED-243]

Widok, który zastali dziennikarze Super Expressu, jest dość przykry, jednak można wytłumaczyć to koniecznością działań rodziny. Grób jest w remoncie - po charakterystycznym głazie nie ma śladu.

Powstaje podwójna mogiła, która na tę chwilę przykryta jest tylko czarnymi deskami. Na nich znajduje się kilkanaście wypalonych zniczy. Z kilku miejsc wystają też pręty, umieszczono tablicę.

Wiele osób odwiedzających Powązki zastanawia się, czy grób na nekropolii, którego przebudowa wskazuje na rodzinną mogiłę, nadal pozostanie symboliczny, czy też zdecydowano o przeniesieniu ciała zmarłego producenta.

To jednak nie zmienia faktu, że bliscy nie muszą często jeździć na Mazury, aby pochylić się nad grobem i powspominać zmarłego. Zapewne, gdy remont już się skończy, miejsce symbolicznego spoczynku znów zapełni się dywanem kwiatów oraz zniczy.

Fot. screen Super Express z art. „Grób Piotra Woźniaka-Staraka to straszny widok! Deski i wystające pręty [WIDEO]” - https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/grob-piotra-wozniaka-staraka-to-straszny-widok-deski-i-wystajace-prety-wideo-aa-yEnc-yuP4-55ug.html

Fot. Piotr Molecki/East News

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >