Goniec.pl
komar-prosty-trik

freepik.com/jcomp (zdjęcie ilustracyjne)

Coca-Cola może pomóc uporać się z komarami w domu. Wystarczy postawić w pokoju miskę z napojem

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Lato poza słońcem i ciepłymi wieczorami przynosi niestety chmary komarów, które potrafią naprawdę dać się we znaki. Owady przeszkadzają nie tylko podczas wypoczynków nad akwenami, ale także na co dzień, wlatując do naszych mieszkań. Można się ich pozbyć przy użyciu Coca-Coli. Wystarczy zostawić naczynie wypełnione napojem, by zwabić i zabić insekty.

Prawdopodobnie niewiele jest bardziej uciążliwych rzeczy od dźwięku latającego komara, gdy usiłujemy zasnąć. Z powodu upalnych wieczorów zmrużenie oka nie jest łatwe, co dopiero, gdy co chwilę owady przelatują obok naszych uszu lub – co gorsza – zaczynają nas gryźć.

Deszcz

Żywioł uderzył w polskich miastach. Samochody pod wodą, po ulicach pływają na pontonach

CZYTAJ DALEJ

Praca w domu także przestaje być wygodna, jeśli do pomieszczeń zaczyna zlatywać się chmara komarów. Trudno jest jednak siedzieć przy zamkniętych oknach, gdy za oknem temperatura nawet bardzo późnym wieczorem przekracza 20 stopni Celsjusza. Na szczęście są sposoby na radzenie sobie z insektami.

Trik na usunięcie komarów z mieszkania

W drogeriach znajdziemy wiele preparatów na komary, które sprawdzają się przede wszystkim na wyjazdach. Warto o nich pamiętać, wybierając się nad jezioro czy do lasu, gdzie rzeczywiście insektów jest bardzo dużo. W domu natomiast można stosować inne metody.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jeden ze sposób, dzięki któremu możemy pozbyć się komarów, wykorzystuje działanie popularnego napoju gazowanego Coca-Cola. Mnóstwo osób nie ma pojęcia, że wydając kilka złotych, można na pewien czas poradzić sobie z drażniącymi insektami.

Wystarczy, że nalejemy do naczynia (może być miska) Coca-Colę i ustawimy je w pomieszczeniu, w którym chcemy zlikwidować owady. Już po kilkunastu minutach możemy sprawdzić zawartość i cieszyć się pierwszymi efektami.

Jeśli rozstawimy kilka naczyń w pomieszczeniu, powinniśmy mieć na pewien czas spokój od charakterystycznego bzyczenia. Warto skorzystać z tej metody w sypialni na godzinę lub dwie przed położeniem się do łóżka.

Jak działa ten trik na komary?

Dlaczego akurat Coca-Cola jest wykorzystywana podczas walki z komarami? Mnóstwo słodkich substancji zawartych w tym popularnym napoju przyciąga insekty z siłą magnesu. Dlatego szybko gromadzą się przy rozstawionych naczyniach.

Coca-Cola zawiera też jednak dwutlenek węgla oraz kwaśny odczyn, a to już stanowi dla komarów zabójczą mieszankę. Biorąc pod uwagę upał, jaki panuje obecnie w Polsce – a to dopiero początek lipca – warto spróbować tej metody.

Natomiast w walce z wysokimi temperaturami polecamy przede wszystkim picie wody. Coca-Cola i inne napoje słodzone nie są odpowiednie do nawadniania z uwagi na dużą ilość cukru.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Członkowie zespołu Maneskin oddali nagrodę otrzymaną na festiwalu w Sopocie fance

  • Poznaliśmy szczegóły postępowania ws. kardynała Dziwisza

  • Śmiertelny wypadek na A1 w okolicach Łodzi. Nie żyją dwie osoby

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Lifestyle

Mężczyzna rozkuł ścianę podczas remontu. Znalazł podziemne miasto

Czytaj więcej >

Lifestyle

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Żona napastnika reaguje

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiadowi nie podobały się kredowe rysunki dzieci na chodniku. Zagroził policją

Czytaj więcej >

Lifestyle

Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą obrabować. Co mówią poszczególne znaki?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Co oznaczają linie Rascetta znajdujące się na nadgarstku?

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przyszła panna młoda z Indii odwołała ślub. Powodem wada wzroku narzeczonego

Czytaj więcej >