Goniec.pl
wesele-panna-mloda

unsplash.com/Jeremy Wong Weddings (zdjęcie ilustracyjne)

Panna młoda zabroniła panu młodemu zaprosić babcię na ślub

13 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Panna młoda uznała, że nie zaprosi na wesele babci swojego narzeczonego. Stwierdziła, że jej obecność za bardzo by ją krępowała. Kobieta chce się dobrze bawić w swój wielki dzień. W mediach rozpoczęła się gorąca dyskusja. Internauci skrytykowali taką postawę, wytykając jej egoizm. Nie wróżą dobrze jej małżeństwu.

Na forum pewna panna młoda oświadczyła, że nie życzy sobie na weselu obecności starszych osób oraz dzieci. Nie chce też, by na liście gości znalazła się między innymi babcia narzeczonego. Jak łatwo się domyślić, jej wybrankowi niezbyt spodobała się ta decyzja. Między nimi doszło do kłótni.

abp Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź pojawił się na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Wywołał spore poruszenie

CZYTAJ DALEJ

Narzeczony nie wyobraża sobie wesela bez obecności swojej babci. Panna młoda natomiast nie chce, by na imprezie obecne były dzieci oraz starsze osoby. Kobieta obawia się, że w innym przypadku będzie musiała zajmować się babcią, natomiast w dniu ślubu chce się po prostu dobrze bawić.

Wojna o babcię przed weselem

Układanie listy gości na wesele nigdy nie jest łatwe. Dobrze wie o tym każda para, która przeszła już przez ten etap. Niełatwo jest dojść do konsensusu i zaplanować imprezę tak, by nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Autorka wpisu zdążyła się już pokłócić z narzeczonym.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– W przyszłym miesiącu wraz z narzeczonym bierzemy ślub. Wszystko idzie świetnie, ale ostatnio pokłóciliśmy się o obecność jego babci na naszym ślubie. Uznaliśmy, że nie będziemy zapraszać dzieci na wesele, ponieważ chcemy, żeby było ono huczną imprezą dla dorosłych – z tańcem, głośną muzyką i otwartym barem. I z dokładnie tego samego powodu, dla którego nie chcę tam dzieci, nie chcę też jego babci – napisała.

Kobieta obawia się, że będzie musiała spędzać dużo czasu ze starszą panią. Sama nie ma dziadków i prawdopodobnie dlatego też łatwiej jest jej podjąć decyzję o niezapraszaniu seniorów na zabawę. W dodatku 28-latka chce hucznie spędzić ten dzień i się nie ograniczać.

Wiem, że to nieuchronnie doprowadzi do tego, że będziemy musieli się nią zajmować, a ja po prostu chcę się upić i wyszaleć z przyjaciółmi  – wyjaśniła.

Nie wiadomo, jak skończył się ten konflikt i czy przyszli małżonkowie doszli do porozumienia. Czasem liczne spięcia i awantury doprowadzają do tego, że ostatecznie do wesela nie dochodzi. Warto też przypomnieć, że lista gości jest źródłem wielu kłótni.

Internauci nie wyobrażają sobie wesela bez bliskiej rodziny

Na temat planowania wesela wypowiedzieli się internauci, którym nie spodobała się postawa 28-latki. Stwierdzili, że panna młoda zachowuje się egoistycznie i zapomina, że to także bardzo ważny dzień dla jej narzeczonego. W komentarz sugerowali, że powinna wziąć zdanie przyszłego męża pod uwagę.

Internauci zwrócili też uwagę na to, że babcia narzeczonego, która ma 98 lat, najprawdopodobniej nie będzie bawiła się na weselu do późna. Dlatego też większość młodych gości później nawet nie zauważy jej obecności. Zauważono także, że seniorka chciałaby zobaczyć, jak jej wnuk bierze ślub.

Na koniec wiele osób stwierdziło, że para może mieć poważne problemy, będąc małżeństwem, skoro już przed ślubem różni się tak bardzo w podejściu do życia. W przyszłości może być trudno podjąć wspólną decyzję.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Panna młoda

Lifestyle

Mieli ślub jak z bajki. Dzień później mąż rzucił w żonę obrączką i zażądał rozwodu

Czytaj więcej >
Kobieta

Lifestyle

Kobieta skarżyła się na ból brzucha. Lekarz znalazł w jej ciele dowód zdrady małżeńskiej

Czytaj więcej >
Dziadek

Lifestyle

Oddali dziadka do domu opieki. W drodze powrotnej wnuk zadał ojcu jedno ważne pytanie

Czytaj więcej >

Lifestyle

Sąsiad zostawił w windzie list skierowany do matki i jej niepełnosprawnej córki. Oburza się o blokowanie windy

Czytaj więcej >

Lifestyle

Przez 45 minut była w stanie śmierci klinicznej. Teraz powiedziała, co czuła

Czytaj więcej >
Zaginiona

Lifestyle

Kamil miał 4 lata, kiedy mama zniknęła. 22 lata później testy DNA znalezionej martwej kobiety znalazły swoje pokrycie

Czytaj więcej >