Goniec.pl
Dramat po wyjeździe ekipy "Kuchennych Rewolucji", Magda Gessler wezwała na pomoc brata

Instagram.com/magdagessler_official

O tym odcinku "Kuchennych Rewolucji" mówili wszyscy. Kucharka zmarła przed jego emisją

13 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie milknie echo sprawy kucharki z "Kuchennych Rewolucji", która umarła jeszcze przed emisją odcinka ze swoim udziałem. Spór córki z właścicielami baru "Agata" trwa. Padły oskarżenia o molestowanie psychiczne i mobbing. Magda Gessler zaangażowała w sprawę swojego brata Piotra Ikonowicza.

- Dzisiejszy odcinek dedykujemy pani Marzennie, która zmarła 20 września - przekazały "Kuchenne rewolucje" na swoim profilu w mediach społecznościowych w połowie listopada.

Pani Agnieszka, córka kucharki z baru mlecznego "Agata" po śmierci mamy zaczęła głośno mówić o warunkach pracy w ratowanym przez Magdę Gessler barze. - Zamiast podziękowania, podwyżki i kwiatów, pan menedżer zajął się torturą psychiczną i mobbingiem - mówiła.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Babcia Joanny Opozdy usunięta z PiS. Sprawa trafiła aż na Nowogrodzką

CZYTAJ DALEJ

- Mama pracowała od zakończenia "Kuchennych Rewolucji" po 12 godzin, cały czas krytykowana, molestowana psychicznie - kontynowała pani Agnieszka. - Nie mogę się otrząsnąć. Płaczę i będę płakać. Mama by żyła - dodawała córka zmarłej kucharki.

Skandal po "Kuchennych Rewolucjach"

Co dokładnie stało się w trakcie "Kuchennych Rewolucji" i zaraz po wyjeździe Magdy Gessler? Marzenna Koniuszy była szefową kuchni w barze "Agata". Lokal w Gorzowie Wielkopolskim potrzebował pomocy gwiazdy TVN.

Córka zmarłej kucharki wskazuje, że jej mama słyszała pod swoim adresem uwagi dotyczące tego, że tak naprawdę nie umie gotować. Co innego przekazał brat Magdy Gessler, który został przez restauratorkę wezwany po tym, jak wyszły na jaw skandaliczne warunki pracy w gorzowskim barze.

- Dwie osoby oceniały panią Marzennę: menedżer Bogdan i moja siostra Magda Gessler. Menedżer twierdził, że nie potrafi gotować, Magda przeciwnie – uznała ją za wielki talent. - przekazał Piotr Ikonowicz.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Nigdy się nie dowiemy, czy ta zła ocena, konflikty, praca ponad siły czy choćby wypłacanie wynagrodzenia na raty i z opóźnieniem przyczyniły się do przedwczesnej śmierci Marzenny. Wiadomo jednak, że pan Bogdan uprzykrzył podwładnej ostatnie miesiące i dni jej życia - dodał brat Magdy Gessler, działacz społeczny, który od lat walczy w imieniu pracowników.

- Ogłaszam bar "Agata" najpyszniejszym barem mlecznym w Polsce! Ale życie tego baru wisi na włosku przez nieodpowiedzialność prezesa i pana Bogdana - mówiła Magda Gessler.

Pracodawcy odrzucają oskarżenia córki zmarłej kucharki

Niedługo po zakończeniu zdjęć do "Kuchennych Rewolucji" Marzenna Koniuszy zmarła. Jak relacjonują najbliżsi Marzenny Koniuszy, menadżer baru nie pojawił się nawet na pogrzebie.

Krótko po ostatnim pożegnaniu kucharki jej córka usłyszeć miała od menadżera Bogdana skandaliczne słowa. Pani Agnieszka dowiedziała się, że ma natychmiast zabrać swoje rzeczy i nigdy więcej nie wracać do baru. Słowa te okraszone zostały groźbą wezwania policji.

Wśród zarzutów powielały się jeszcze wiadomości o skandalicznie niskich pieniądzach otrzymywanych za wykonaną pracę. Kierujący barem "Agata" wskazywali, że 2 tys. zł pensji netto to w Gorzowie Wielkopolskim to standard.

Ze stanowiskiem córki, która o śmierć pani Marzenny oskarża właściciela baru i jego menadżera nie zgadzają się sami oskarżeni. - Zaprzeczamy wszelkim nieprawdziwym informacjom, aby w barze miało dochodzić do mobbingu, molestowania psychicznego lub tortur psychicznych w stosunku do pracowników - czytamy w oświadczeniu Janusza Kałuzińskiego, prezesa klubu sportowego Stilon, który jest właścicielem baru.

Magda Gessler ma wnętrza godne królowej. Wystrój nie z tej epoki, a kuchnia zupełnie z innej bajki

Slajd 1 z 9

/fot. www.instagram.com/magdagessler_official

Dom Magdy Gessler

Magda Gessler mieszka w okazałym domu w Łomiankach pod Warszawą. Gwiazda dzieli swój czas pomiędzy Polską i Kanadą, gdzie od lat mieszka jej ukochany, ceniony lekarz medycyny rodzinnej i estetycznej, Waldemar Kozerawski. /fot. www.instagram.com/magdagessler_official

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Witold Antkowiak. Współzałożyciel Duetu Egzotycznego miał 91 lat

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego wymaga pilnego remontu. Stary dach stanowi niebezpieczeństwo

  • Niemcy: Aktywiści położyli się na posadzce kościoła podczas mszy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: plejada.pl, wyborcza.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Kim jest mąż Danuty Holeckiej? Posiada ogromny majątek

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Awantura w nowym programie Polsatu "Farma". Walka o pieniądze już się rozpoczęła

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News

Gwiazdy

Barbara Krafftówna nie żyje. Musiała pochować dwóch tragicznie zmarłych mężów i syna

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Maciej Orłoś poszedł do galerii handlowej i nie mógł uwierzyć. "Głupie i skrajnie nieodpowiedzialne"

Czytaj więcej >
Pixabay/renateko

Gwiazdy

Wielki hit już dziś wieczorem w Polsacie. Warto się przygotować

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Gwiazdy

Edyta Górniak jest zaskoczona. Jej ukochany syn nie chce interesować się płcią przeciwną

Czytaj więcej >