Krzysztof Krawczyk miesięcznica śmierci Żródło: East News Piotr Molecki

Miesiąc po śmierci Krawczyka widok jego grobu może wzruszyć

5 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Krzysztof Krawczyk odszedł dokładnie miesiąc temu. Dziennikarze pokazali, jak od tego czasu zmienił się grób polskiego Elvisa Presleya. Okazało się, że na miejscu nadal znajduje się mnóstwo wieńców, kwiatów oraz zniczy. Reporterzy pokazali też pożegnalne kartki, które zostawili mieszkańcy najróżniejszych miast.

5 kwietnia 2021 roku zmarł Krzysztof Krawczyk. Dzisiaj 5 maja przypada pierwsza miesięcznica śmierci wielkiego artysty, którego niedawno żegnała cała Polska. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy i była transmitowana przez telewizję. Na miejscu pojawiło się wiele znanych osobistości oraz tłumy żałobników.

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka rozpoczęło się mszą w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. W świątyni pojawił się między innymi kultowy aktor Daniel Olbrychski, który był wieloletnim przyjacielem muzyka. Artysta odczytał kilka poruszających słów w świątyni.

Krzysztof Krawczyk pożegnany przez Polskę

Podczas pogrzebu oczy żałobników i dziennikarzy zwrócone były także w kierunku wdowy po Krzysztofie Krawczyku. 10 kwietnia 2021 roku był prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych dni w życiu Ewy Krawczyk. Kobieta bardzo przeżyła ostatnie pożegnanie zmarłego męża.

Wdowa nie czuła się na siłach, by przemówić przed zgromadzonymi, dlatego o pomoc poprosiła wieloletniego przyjaciela i menedżera Krzysztofa Krawczyka – Andrzeja Kosmalę. To on zaraz po śmierci – następnie po pogrzebie – był łącznikiem między Ewą Krawczyk a mediami.

Polacy masowo dostają tego samego SMS-a. Wszystko po decyzji ministra zdrowiaPolacy masowo dostają tego samego SMS-a. Wszystko po decyzji ministra zdrowiaCzytaj dalej

Polski Elvis Presley został pochowany na cmentarzy w Grotnikach pod Łodzią. Tam piosenkarz mieszkał ze swoją ukochaną w skromnej posiadłości. Ewa Krawczyk zdobyła się nie tak dawno na krótką rozmowę z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Podczas rozmowy dało się zauważyć, że wdowa po artyście nadal przeżywa utratę ukochanego i nie potrafi się jeszcze pogodzić z nową rzeczywistością. Kobieta przyznała, że jest za wcześnie na spotkania ze znajomymi. Dodała na koniec, że na miejscu wciąż spotyka wiele osób, które przekazują jej słowa wsparcia.

Grób Krzysztofa Krawczyka miesiąc po śmierci piosenkarza

Na cmentarz w Grotnikach, gdzie pochowany został Krzysztof Krawczyk, wybrali się dziennikarze poralu Jastrząb Post. Redakcja postanowiła pokazać w materiale wideo, jak wygląda grób słynnego piosenkarza w pierwszą miesięcznicę śmierci.

Nagranie zostało udostępnione przez Jastrząb Post na platformie YouTube. Oglądając materiał „Grób Krzysztofa Krawczyka miesiąc po śmierci. Wzruszający widok”, widzimy, że dookoła miejsca pochówku nadal znajduje się mnóstwo zniczy, kwiatów oraz wieńców.

Na grobie fani wciąż pozostawiają też pamiątki i kartki z podziękowaniami. Na nagraniu widzimy wiadomości z hasłami „Warszawa żegna, dziękujemy”. Podobne podziękowania zostawili też mieszkańcy Poznania i Łodzi.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Fot. YouTube Jastrząb Post screen z materiału „Grób Krzysztofa Krawczyka miesiąc po śmierci. Wzruszający widok”

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Fot. YouTube Jastrząb Post screen z materiału „Grób Krzysztofa Krawczyka miesiąc po śmierci. Wzruszający widok”

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł