Goniec.pl

materiały własne Iberion

Niemcy. Dramat na torach z udziałem dzieci. Nie żyje 10-latek, 9-latek walczy o życie

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

10-latek i jego 9-letni kolega wracali do domu z treningu, ale trafili pod koła pociągu. - To po prostu straszne, co się tutaj stało - powiedział Herbert Reul, niemiecki minister spraw wewnętrznych. Tragedia w Recklinghausen wstrząsnęła całymi Niemcami. Pojawiło się wiele znaków zapytania w sprawie.

Niemcy: dwóch chłopców zginęło na torach

Niemcy wstrząśnie po informacji, iż o dramatycznym wypadku z udziałem dzieci. Jeden chłopiec miał 10 lat, drugi był zaledwie rok młodszy. Straszy z nich nie przeżył.

Niemiecka telewizja ZDF przekazała, że 10-latek zginął w czwartek 2 lutego po godzinie 18 w Recklinghausen w zachodniej części kraju. Na razie nie jest wiadome, jak chłopcy znaleźli się na torach.

- Pociąg towarowy potrącił dwóch chłopców w pobliżu dawnej stacji towarowej - brzmi komunikat przekazany przez Deutsche Bahn. Z kolei "Bild" dotarł do informacji, iż ciała dzieci były ciągnięte przez pociąg przez kilkaset metrów.

Za chwilę mieli być w domach, nigdy do nich nich nie dotarli

Policyjne ustalenia na temat tragedii wskazują, że chłopcy wracali do domów z treningu. Okoliczności tego, jak ich droga przecięła się z torowiskiem są pod pilną lupą niemieckich śledczych.

Zanim rozpoczęło się jednak śledztwo w sprawie wypadku z udziałem dzieci i pociągu trwał wyścig z czasem o ich życie. Przy torach w Recklinghausen pojawiło się 35 ratowników oraz strażaków. 10-latek zginął na miejscu.

Chłopiec w wieku 9 lat został ciężko ranny. Wszyscy liczą, że uda się go uratować. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala, a lekarze podjęli heroiczną walkę o jego życie.

Strażacy nie wiedzieli, czy w zdarzeniu nie brało udziału więcej osób, głównie dzieci. Niemieckie służby zdecydowały o przeczesaniu terenu kamerą termowizyjną, a ta wykluczyła obecność innych poszkodowanych.

Głos w sprawie tragedii z udziałem dzieci zabrał Herbert Reul. - To po prostu straszne, co się tutaj stało. Można mieć tylko nadzieję, że rodzice będą mieli siłę, by przezwyciężyć to wielkie nieszczęście - powiedział minister spraw wewnętrznych landu Nadrenii Północnej-Westfalii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wyleczyła dwa zęby, gdy zobaczyła rachunek, zdębiała. "Paragon grozy" u dentysty

  • Otrzymała pismo z ZUS-u i oniemiała. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej

  • Wiadomo, ile Jacek Kurski zarabiał w TVP. Astronomiczna kwota

Źródło: Bild, radio zet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]