Goniec.pl
Aleksandra Kwaśniewska

Pawel Wodzynski/East News

Aleksandra Kwaśniewska broni Kingę Dudę. Wbiła też szpilę Agacie Dudzie

30 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Aleksandra Kwaśniewska została niedawno zapytana o powinności prezydenckiej córki. Była prezydentówna stanęła w obronie prywatności dzieci polityków. Skrytykowała zaś milczącą pierwszą damę, Agatę Dudę.

Życie rodzin polityków nie należy do najłatwiejszych. Wiedzą o tym zarówno żony, jak i mężowie i dzieci osób pełniących ważne stanowiska w państwie. Wielka popularnością w naszym kraju cieszą się zwłaszcza córki prezydentów. Kiedyś prawdziwą gwiazdą była Aleksandra Kwaśniewska, dziś głośno jest o Kindze Dudzie.

EN 01485600 0005

Jacek Kurski zadecydował, program Jana Pospieszalskiego na dobre znika z anteny

CZYTAJ DALEJ

Aleksandra Kwaśniewska broni Kingi Dudy

Aleksandra Kwaśniewska została niedawno zapytana o to, co powinna, a czego nie powinna córka prezydenta. Zdaniem córki Aleksandra Kwaśniewskiego, pociechy prezydentów powinny same podejmować decyzję, czy chcą zabierać głos w sprawach ważnych społecznie.

Córka prezydenta to nie jest funkcja publiczna. Tak się nam zdarzyło, że jesteśmy dziećmi rodziców, którzy pełnią, albo pełnili takie, a nie inne funkcje. Moim zdaniem nie można wymuszać zajmowania stanowisk na różne tematy - powiedziała była prezydentówna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednakże stwierdziła, że trochę inaczej sprawa przedstawia się, gdy któreś z dzieci aktywnie uczestniczy w kampanii prezydenckiej. Jej zdaniem, oznacza to, że daje się samemu przyzwolenie na to, żeby być traktowanym jako osoba, która zajmuje określone stanowisko.

- Co do zasady uważam, że dzieci polityków powinny mieć prawo do prowadzenia własnego życia niezależnie od funkcji rodziców - twierdzi Aleksandra Kwaśniewska.

Zapytana o to, czy uważa, że krytyka Kingi Dudy, która nie komentowała Strajków Kobiet była słuszna, stanęła w obronie córki obecnego prezydenta i powiedziała, że zostawiłaby ją w spokoju. Przy okazji wbiła szpilę prezydentowej, którą skarciła za milczenie w sprawach kobiet.

- Mam wrażenie, że bardziej krytykowana była pierwsza dama. Ta krytyka moim zdaniem jest słuszna - skwitowała Kwaśniewska.

Aleksandra Kwaśniewska nową prezenterką TVN Style

Aleksandra Kwaśniewska jest córką byłej pierwszej pary Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. W latach 1995-2005 zamieszkiwała Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu. Gdy jej tata złożył urząd, Aleksandra zaczęła karierę w telewizji. Telewidzowie mogli podziwiać ją na parkiecie „Tańca z gwiazdami”, następnie była reporterką „Dzień dobry TVN”.

W 2014 roku zrezygnowała z występów w telewizji, jednak, jak donoszą media, już wkrótce ponownie zobaczymy ją za szklanym ekranem. Kwaśniewska poprowadzi wraz z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz talk-show „Miasto Kobiet” w TVN Style. Prywatnie Aleksandra jest szczęśliwą żoną piosenkarza Kuby Badacha.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gwiazda "M jak miłość" urodziła w wieku 60 lat. Wiemy, jak potoczyły się losy jej bliźniaków

Czytaj więcej >
Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >