Goniec.pl
nie żyje smutne informacje

elka.pl/Arek Wojciechowski

Nie żyje Zdzisław Dobrucki

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Do mediów trafiły dramatyczne wiadomości – nie żyje zasłużona postać polskiego sportu. Rodzina potwierdziła śmierć Zdzisława Dobruckiego. Działacz był niezwykle utalentowanym żużlowcem. Podczas długoletniej kariery pracował także jako trener. Sportowiec odszedł w wieku 77 lat. To kolejna przykra informacja dla fanów.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Dobrucki potwierdził, że nie żyje jego tata. Zdzisław Dobrucki napisał świetną historię w świecie żużlu. Sportowiec na torach dawał radość wielu kibicom. Po zakończeniu kariery postanowił nie zrywać całkowicie ze środowiskiem i został trenerem.

Nie żyje znana persona żużla, której szczyt kariery przypadł na lata 60. i 70. Podczas wieloletniej kariery zdobył wiele ważnych nagród. Zasłynął jako reprezentant klubu Unia Leszno. Później został selekcjonerem.

Nie żyje Zdzisław Dobrucki

Wiadomość, że nie żyje Zdzisław Dobrucki, to przede wszystkim ogromny cios dla kibiców Unii Leszno. Niektórzy fani nadal pamiętają wyczyny sportowca, który w latach 60. i 70. brylował na torach w całej Polsce.

Zdzisław Dobrucki zasłynął jako jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Unii Leszno. Jedne z najważniejszych wyróżnień przyszły pod koniec lat 60.

[EMBED-243]

W latach 1968-1969 roku Dobrucki sięgał po złoto młodzieżowych mistrzostwach Polski. Później przyszły sukcesy seniorskie. W 1972 roku żużlowiec zdobył w niemiecki Olching brązowy medal podczas Drużynowych Mistrzostw Świata. W 1976 roku na torze w Gorzowie wywalczył mistrzostwo Polski seniorów.

Po zakończeniu kariery w reprezentacji postanowił rozpocząć przygodę trenerską. Jako selekcjoner także cieszył się sukcesami. Wraz z Unią Leszno – już jako trener – zdobywał kolejne trofea.

Nie żyje trener Unii Leszno

Informacje o tym, że nie żyje Zdzisław Dobrucki, to okazja także to wspomnienia pięknej historii Unii Leszno. Trener sprawił, że drużyna trzy razy z rzędu sięgała po tytuł mistrza kraju.

Unia Leszno znajdowała się na podium w latach 1987-1989. Później trener pomógł także swojemu synowi w jego karierze selekcjonera. Rafał Dobrucki poszedł w ślady ojca i nadal korzysta z jego rad.

Śmierć Zdzisława Dobruckiego to kolejny cios dla kibiców. Dzień wcześniej fani pożegnali inną legendarną postać Unii Leszno – Stanisława Przybylskiego. Sportowiec zmarł w wieku 94 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ksiądz podczas ślubu nagle złapał za gitarę. Wszystko się nagrało

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Magazyn Żużel

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >