Nie żyje Maciej „Miki” Mikołajczyk Żródło: Facebook/Cela nr 3

Nie żyje Maciej „Miki” Mikołajczyk

1 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

Nie żyje Maciej „Miki” Mikołajczyk, basista popularnego w latach 80. i 90. zespołu Cela nr 3. Muzyk uwielbiany przez fanów punkrockowych brzmień miał zaledwie 53 lata. W sieci pojawił się wzruszający nekrolog.

Maciej „Miki” Mikołajczyk odszedł w sobotę 24 kwietnia bieżącego roku. Ciało 53-letniego basisty cztery dni później spoczęło na cmentarzu Farnym w Grudziądzu. O śmierci muzyka poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych członkowie zespołu Cela nr 3.

Nie żyje Maciej „Miki” Mikołajczyk

W nekrologu, który dołączono do wpisu, zapisano słowa kultowego hitu grupy Cela nr 3 pt. „Kwiaty”. Utwór był uwielbiany przez młodzież w latach 80. Przed kilkoma laty przypomniała o nim płocka grupa Farben Lehre, która nagrała piosenkę w nowej wersji. „Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie” - czytamy w nekrologu.

- Dziękuję wam za wszystko. Mój brat zakończył swoją samotną drogę na tym świecie. Ufam, że teraz odzyskał spokój - napisała na Facebooku tuż po uroczystości siostra Macieja Mikołajczyka, dołączając zdjęcia mężczyzny i krótkie nagranie z pogrzebu.

Waldemar Kraska: Wyjazdy na majówkę mogą zahamować luzowanie obostrzeńWaldemar Kraska: Wyjazdy na majówkę mogą zahamować luzowanie obostrzeńCzytaj dalej

Grupa Cela nr 3 powstała w 1985 roku w Grudziądzu, jako „Zanik pamięci”. Była inspirowana twórczością takich zespołów jak: Ramones, Sham 69 i Buzzcocks. Rok później po raz pierwszy muzycy wybrali się na koncert do pobliskiego Torunia. Wyjazd zakończył się pobytem w grudziądzkim areszcie.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Wiesław Panter i Krzysztof Panter, którzy odpowiadają za wokal i gitarę, Andrzej Krajewski, który zastąpił Macieja „Mikiego” Mikołajczyka na pozycji basisty i Rafał Stelmaszek, który gra na perkusji.

W ciągu ponad 33 lat wspólnej działalności muzycznej formacja wydała aż sześć płyt i kaset: „Kwiaty”, „Lustro”, „Live”, „Jedynka”, „Dedykacja dla Kurdupla”, „Miasto” oraz „Koniec Punk Rocka”. Ostatnie wydawnictwo pojawiło się na rynku w 2014 roku.

Zespół koncertował między innymi na festiwalu w Jarocinie. Stworzone przez nich utwory znalazły się na płycie zespołu Big Cyc „Zadzwońcie po milicję!”. 9 września 2005 roku odbył się jubileuszowy koncert dwudziestolecia Celi nr 3 z udziałem Farben Lehre.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł