Goniec.pl
Nie żyje Gavin MacLeod

Autorstwa http://en.wikipedia.org/wiki/User:Basel15 - English Wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Gavin_Macleod.jpg, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4656246

Nie żyje Gavin MacLeod

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Gavin MacLeod, aktor telewizyjny i filmowy, który zyskał międzynarodową sławę dzięki kultowemu serialowi "Statek miłości". Gwiazdor odszedł w sobotę 29 maja w swoim domu w Palm Desert w Kalifornii. Miał 90 lat.

Tragiczną wiadomość o śmierci uwielbianego aktora przekazała jego pasierbica Steele Zalin. Jako przyczynę zgonu wskazano zaawansowany wiek. Rodzina poinformowała, że Gavin MacLeod do ostatnich chwil życia cieszył się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem. Artystę pożegnali także przyjaciele.

Nie żyje Gavin MacLeod

- Spoczywaj w spokoju, mój drogi przyjacielu. Dziękuję za wszystkie wyjątkowe i przepełnione sercem rozmowy o życiu. Zawsze będę ceniła czas, który miałam szczęście spędzić z tobą. Kocham Cię - napisała na Twitterze aktorka Maureen McCormick.

- Połowa lat 80. Gdzieś pomiędzy Richmond i DC, mój brat powiedział: „Czy to Kapitan Stubing w samochodzie obok nas?”. Tak. On i jego żona jechali obok nas przez most Delaware. Na ich tablicy rejestracyjnej widniał napis „Kocham łodzie”. Prawdziwa historia - wspominał Doug Heye.

Gavin MacLeod był aktywny w świecie filmowym przez ponad sześć dekad. Zadebiutował w 1957 roku, wcielając się początkowo w niewielkie, drugoplanowe postaci. W 1970 roku zagrał w serialu „The Mary Tyler Moore Show”, który był emitowany przez stację CBS.

Międzynarodową sławę i uwielbienie fanów przyniosła mu jednak dopiero rola kapitana Merrilla Stubinga w komediowo-romantycznym serialu sytuacyjnym telewizji ABC „Statek miłości”, który był emitowany w latach 1977-1986.

W serialu, którego akcja rozgrywała się na luksusowym wycieczkowcu „Pacific Princess”, występowały takie gwiazdy jak Gene Kelly, Teri Hatcher, Eleanor Parker, Janet Jackson oraz Jean Bartel, miss Stanów Zjednoczonych z 1943 roku.

Serial nie był zbyt dobrze oceniany przez krytyków, ale dzięki uwielbieniu telewidzów szybko zyskał miano kultowego. Do dziś w polskich stacjach telewizyjnych można zobaczyć poszczególne odcinki sitcomu. Nietypowy format był lubiany także przez fanów z Polski.

- Krytycy nienawidzili tego serialu nazywając go bezmyślnym widowiskiem, ale my staliśmy się ambasadorami dobrej woli - mówił Gavin MacLeod w wywiadzie dla dziennika „Los Angeles Times” z 2013 roku.

Aktor trzykrotnie był nominowany za tę rolę do nagrody Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym. Do końca życia był związany z Patti Kendig. Ich związek - z krótkimi przerwami - trwał od 1974 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Został poproszony o bycie chrzestnym. Otrzymał listę żądań

  • Były ksiądz Natanek może stanąć przed sądem za słowa o dzieciach z in vitro

  • Katowice: 14-latek nie żyje. Skoczył z dachu budynku

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >