Nawet 500 złotych dla właścicieli psów i kotów. Wiemy jak je zdobyć
Program Rodzina 500 plus stał się, nomen omen, złotym dzieckiem Prawa i Sprawiedliwości, które dzięki przelewaniu na konta rodziców 500 zł lub jego wielokrotności doszło do władzy i rządzi do dziś. Z rewolucyjnego pomysłu Zjednoczonej Prawicy postanowiły więc nieco zaczerpnąć polskie gminy i miasta, które chcą teraz "rozdawać" pieniądze właścicielom niektórych zwierząt domowych. Kto może skorzystać z dofinansowania? I jak się o nie ubiegać?
Samorządy idą na wojnę z bezdomnością zwierząt
Polskie gminy i miasta chcą walczyć z bezdomnością psów i kotów, dlatego też szykują poważną zanętę na wszystkich tych, którzy chociażby wciąż szczypią się rozważając decyzję o kastracji czy sterylizacji pupila.
Poza wszelkim sporem pozostaje przy tym fakt, że nic nie działa na Polaka tak, jak obietnica łatwo uzyskanych pieniędzy, a już zwłaszcza w okresie, gdy inflacja bezlitośnie drenuje nasze portfele.
W związku z tym zaangażowane w akcje ograniczania ilości błąkających się po ulicach bezpańskich zwierząt gminy i miasta podjęły rewolucyjną decyzję o uruchomieniu projektu, w ramach którego do psiarzy i kociarzy mogą trafić naprawdę duże kwoty .
Kastracja, sterylizacja i czipowanie na koszt gminy lub miasta
Ci, którzy zainteresują się kastracją lub sterylizacją swojego zwierzęcia, mogą liczyć nawet na stuprocentowe dofinansowanie do zabiegów , które zwyczajowo już do najtańszych nie należą i wahają się w cenach od 100 do nawet 500 złotych.
Zaznaczmy przy tym, że dzięki jednej ważnej decyzji możemy oszczędzić sobie nie tylko kłopotu z niechcianym potomstwem naszego kota lub psa, ale też uchronić je przed wieloma groźnymi chorobami.
Istotne jest jednak to, że właściciel nie otrzyma pieniędzy do ręki , a po kastracji czy sterylizacji będzie jeszcze musiał zaczipować domowego milusińskiego. To jednak także może zostać wykonane na koszt gminy lub miasta.
Jak uzyskać dofinansowanie?
Aby więc móc skorzystać z dofinansowania, należy dokładnie zagłębić się w warunki stawiane przez odpowiedni dla naszego miejsca zamieszkania urząd. Zazwyczaj są to jednak przede wszystkim brak przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego zwierzęcia i wiek pupila wynoszący więcej niż 6 miesięcy.
Właścicieli musi tez posiadać dowód poświadczający zamieszkanie danego obszaru, a także dokumenty, że odprowadza podatki w danym mieście lub gminie, bądź status studenta lokalnej uczelni.
Po spełnieniu wszystkich warunków zarówno ze strony właściciela, jak i zwierząt, można oczekiwać pełnego pokrycia kosztów zabiegów. Jedynie w przypadku niektórych urzędów obowiązują w tym zakresie limity. Akcja trwa do listopada 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.
Artykuły polecane przez Goniec.pl:
-
Babcia plus. Seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie? Rząd przedstawił strategię
-
Przeliczenie emerytury najkorzystniejsze w styczniu. Emeryci mogą zyskać podwójnie
-
Emerytura to nie wszystko. Seniorzy mogą skorzystać z szeregu dodatkowych świadczeń, oto one
Źródło: Fakt
Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.
Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!