Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Dramatyczne sceny w meczu polskiej grupy. Kibice nagle wstrzymali oddech
Piotr Dutka
Piotr Dutka 22.11.2022 14:30

IMAGO/Bagu Blanco / PRESSINPHOTO/Imago Sport and News/East News

Mundial 2022 rozkręca się wraz z każdym meczem. Dziś kibice z całego świata byli świadkami niewyobrażalnej sensacji. Drużyna Arabii Saudyjskiej zapisała się na kartach historii mistrzostw świata, pokonując faworyzowany zespół Argentyny 2:1. W cieniu zdumiewającego rezultatu pozostała niebezpieczna sytuacja, która miała miejsce pod koniec meczu. W doliczonym czasie gry kibice zgromadzeni na stadionie dosłownie wstrzymali oddech.

Arabia Saudyjska sprawiła gigantyczną sensację i utarła nosa wielkiej Argentynie, która w opinii wielu ekspertów była wymieniana w gronie ścisłych faworytów turnieju. Wynik 2:1 dla drużyny z Bliskiego Wschodu obiegł cały świat, powodując niemałe poruszenie w mediach społecznościowych.

Waleczność, a także ogromna determinacja przesądziły, że to ekipa prowadzona przez Herve Renarda mogła się cieszyć ze zwycięstwa i dopisała na swoje konto kluczowe 3 punkty.

Warto podkreślić, że w pierwszej połowie, Argentyna prowadziła grę i wyszła na prowadzenie po golu Leo Messiego z rzutu karnego. W kolejnych minutach sędzia nie uznał trzech bramek dla zespołu z Ameryki Południowej, przez co na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:0.

Tuż po przerwie Arabia Saudyjska zaskoczyła swojego rywala, wyprowadzając dwa ciosy, które rzuciły Argentynę na kolana. W późniejszym okresie piłkarze z Półwyspu Arabskiego skutecznie powstrzymywali ataki Leo Messiego i spółki, obierając niezwykle defensywny styl gry. W czasie meczu potrzebne było kilka przerw, przez co sędzia tego starcia był zmuszony doliczyć aż 8 minut dodatkowego czasu.

Mundial 2022. Dramatyczne sceny w meczu Argentyna-Arabia Saudyjska. Kibice wstrzymali oddech

To właśnie wtedy doszło do potwornego zdarzenia, które zmroziło serca wielu milionów piłkarskich fanów.

Przy jednym z dośrodkowań bramkarz Mohammed Khalil Al Owais walcząc o piłkę wpadł na własnego obrońcę. Yasir Al Shahrani został przez niego uderzony kolanem. Zawodnik od razu padł na murawę.

Incydent wyglądał przerażająco, a kibice zgromadzeni na stadionie wstrzymali oddech. Sytuacja była na tyle poważna, że sztab medyczny Arabii Saudyjskiej zajmował się piłkarzem przez około 5 minut.

Finalnie konieczna była zmiana, ponieważ poturbowany zawodników nie był w stanie kontynuować dalszej gry. Boisko opuścił na noszach w towarzystwie służb medycznych.