Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Mundial 2022. Wstydliwa wpadka Macieja Kurzajewskiego w studiu TVP. Kibice są oburzeni

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Mundial 2022 został oficjalnie zainagurowany. Gospodarze turnieju w meczu otwarcia zaprezentowali się w fatalny sposób, lądując na ustach niemal całego sportowego świata. W przypadku polskich sympatyków piłki w wersji kopanej, na "piedestale" znalazła się wpadka Macieja Kurzajewskiego, która wywołała niemałe poruszenie. Prezenter "Pytania na śniadanie" otrzymał odpowiedzialne zadanie zarządzania studiem w trakcie spotkania otwarcia mundialu Katar 2022. Niestety, ale w debiucie nie wypadł najlepiej.

Maciej Kurzajewski to jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy sportowych. Celebryta przez wiele lat prowadził studia przed konkursami skoków narciarskich, a także był angażowany do relacjonowania innych dyscyplin sportowych.

Hotel Ezdan Palace

Mundial 2022. Tu zatrzymają się reprezentanci Polski w trakcie mundialu. Hotel opływa w luksusy

CZYTAJ DALEJ

W ostatnich miesiącach dał się poznać, jako prowadzący "Pytanie na śniadanie" zamieniając sportowe studia na zdecydowanie popularniejszy format TVP.

Finalnie Maciej Kurzajewski został wybrany przez szefostwo TVP na jednego z kilku prowadzących mundialowego studia emitowanego na antenach publicznego nadawcy. Jak wiadomo, za takim ruchem przemawia ogromne doświadczenie dziennikarza, który od wielu lat obraca się w środowisku sportowym.

Mundial 2022. Maciej Kurzajewski zanotował kuriozalną wpadkę. Kibice są oburzeni

Wiele wskazuje na to, że sam zainteresowany nie będzie po latach miło wspominał pierwszego meczu mistrzostw świata w Katarze. Jak wiadomo, poziom spotkania rozczarował fanów, jednak i prowadzący nie uniknął poważnych wpadek.

IMAGO/Moritz Mueller/Imago Sport and News/East News

Mundial 2022. Ile trzeba zapłacić za bilety? Ceny niektórych osiągają niewiarygodny poziom

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza wpadka w studiu TVP nie wynikła bezpośrednio z winy Kurzajewskiego. Śmiało można powiedzieć, że dziennikarz padł ofiarą błędu technicznego, bądź co gorsza, głupiego żartu. Pod jego wypowiedź podłożono szokujące słowa o obozach.

Zupełnie inaczej można odebrać sytuację, która miała miejsce w przerwie spotkania. Maciej Kurzajewski na scenę mającego odpowiadać za tłumaczenie kontrowersji sędziowskich Michała Listkiewicza. Były arbiter i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej usłyszał z ust prezentera, że w przeszłości zarządzał związkiem... narciarskim.

Po chwili, nowy partner Katarzyny Cichopek chciał poprawić swój błąd i próbował obrócić całą sytuację w żart. Prezenter zrzucił więc winę za swoją wpadkę na listopadowy termin rozgrywania mundialu, a także panującą obecnie w Polsce aurę.

Widzowie TVP nie byli zadowoleni z zachowania, jak i samej wpadki prezentera. Wiele osób narzekało na Twitterze, że celebryta nie zna się na piłce Dodatkowo internautów zirytował fakt, że zaraz po całym zdarzeniu, Kurzajewski ponownie przerwał Listkiewiczowi i nie dał mu wyjaśnić kontrowersji z rzekomym spalonym.

imago/ActionPictures/EAST NEWS

Nie tylko Anna Lewandowska i Marina Łuczenko. Kim są polskie WAGS - partnerki najsłynniejszych piłkarzy?

Nie tylko Anna Lewandowska i Marina Łuczenko. Wiele polskich WAGs również zasługuje na uwagę - często to dobrze wykształcone, świetnie radzące sobie w biznesie kobiety. Choć znane stały się przez swoich mężów, same budują teraz swój wizerunek.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: Goniec

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Ćwierćfinał zagrożony? Tornado w katarze. Foto - screen z nagrania serwisu informacyjnego Arabia Weather, Twitter @ArabiaWeatherSA

Sport

Katar 2022. Ćwierćfinał pod znakiem zapytania? Ogromne tornado nawiedziło Katar

Czytaj więcej >

Sport

Wspaniały gest Piotra Zielińskiego. "Już jest bohaterem. Brawa dla niego"

Czytaj więcej >

Sport

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Syn Wojciecha Szczęsnego dał popis w szatni Polaków. Lewandowski zadał mu jedno pytanie

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz przerwał milczenie ws. premii dla kadry. Padły ważne słowa

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz

Sport

Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Czytaj więcej >