Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Sensacja w polskiej grupie, cały świat nie wierzy w to, co się stało
Piotr Dutka
Piotr Dutka 22.11.2022 13:01

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mundial 2022. Sensacyjnym wynikiem zakończyło się pierwsze z wtorkowych spotkań w ramach 1 kolejki mistrzostw świata. Arabia Saudyjska pokonała Argentynę 2:1 i niespodziewanie została liderem polskiej grupy. Bramki dla ekipy prowadzonej przez mającego polskie korzenie Hervé Renarda zdobyli Al Shehri oraz Al Dawsari. Jedynego gola dla drużyny z Ameryki Południowej strzelił Leo Messi, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Już dziś o godzinie 17.00 swój pierwszy mecz na tegorocznym mundialu zagrają reprezentanci Polski. Rywalem "biało-czerwonych" będzie nieprzewidywalna drużyna Meksyku. Kilka godzin wcześniej rozegrano inauguracyjne spotkanie tej grupy, w którym Argentyna mierzyła się Arabią Saudyjską.

Rezultat meczu wstrząsnął sympatykami futbolu na całym świecie. Niekwestionowany faworyt tego starcia, dowodzony przez legendarnego Leo Messiego, nie był w stanie sforsować zacieków obronnych walecznej reprezentacji Arabii. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał zaskakujący rezultat 2:1 dla drużyny z Bliskiego Wschodu.

Przedpołudniowe starcie polaryzowało piłkarskich już od pierwszej minuty. Gigantyczne kontrowersje wywołała decyzja sędziego Slavko Vincicia o podyktowaniu "miękkiego" karnego już na początku meczu. Dała ona Messiemu i spółce niezwykle ważną bramkę.

- Argentyna nie potrzebuje takich prezentów - pisali w mediach społecznościowych piłkarscy fani.

Drużyna z Ameryki Południowej chciała pójść za ciosem i szybko powiększyć swoją przewagę. Strzeliła nawet kilka bramek, ale za każdym razem sędziowie dopatrywali się spalonych.

Mundial 2022. Sensacja w polskiej grupie. Arabia Saudyjska pokonała Argentynę

W drugiej połowie zdominowana Arabia zmieniła swój styl gry i bardzo otwarcie zaczęła dążyć do tego, by doprowadzić do remisu. Jak się okazało, agresywna, a także zdecydowana gra przyniosła pożądane rezultaty w 48 minucie, kiedy to Al Shehri strzelił swoją premierową bramkę na mundialu.

Pięć minut później świat wstrzymał oddech, ponieważ Al Dawsari wyprowadził zespół Arabii Saudyjskiej na prowadzenie.

Tuż po strzeleniu drugiej bramki podopieczni Hervé Renarda skupili się na skutecznej grze defensywnej, niemalże murując dostęp do własnej bramki. Konsekwentna, a także zdecydowana gra przesądziła o tym, że to drużyna Arabii mogła się cieszyć z ważnych 3 punktów.

Jak można się spodziewać, taki rezultat wywołał niemałe poruszenie w światowych mediach. Zawodnicy z Półwyspu Arabskiego sprawili jedną z największych sensacji w historii mistrzostw świata.