MEiN: Najnowsze dane dotyczące nauki zdalnej
Znane są już najnowsze dane dotyczące trybu pracy polskich szkół. W poniedziałek 25 października opublikowało je Ministerstwo Edukacji i Nauki. Szkoły podstawowe w największym stopniu musiały przejść na nauczanie zdalne z racji pandemii koronawirusa.
Resort kierowany przez Przemysława Czarnka publikuje raporty dotyczące tego, w jakich trybach pracują poszczególne placówki na terenie całego kraju. Kuratorzy Oświaty zbierają informacje od dyrektorów, urzędnicy w resorcie edukacji je zliczają.
Najwięcej placówek pracujących w trybie zdalnych to szkoły podstawowe. Nie jest to jednak liczba wskazująca na ponowne zagrożenie, że uczniowie w całej Polsce zamiast w ławkach szkolnych zasiądą przed komputerami w swoich domach.
Większość szkół pracuje w trybie stacjonarnym
Koronawirus w Polsce nie zagraża na razie nauce stacjonarnej w szkołach. - W skali całej Polski 13 624 szkół podstawowych pracuje w trybie stacjonarnym - podało w poniedziałek wieczorem MEiN.
Pozostała część artykułu pod materiałem wideo
16 placówek przeszło na całkowity tryb zdalny. Natomiast aż 748 szkół podstawowych prowadzi zajęcia w trybie mieszanym.
Funkcjonowanie szkół podstawowych w skali całego kraju.⬇️ pic.twitter.com/UHzQib6gwb
— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) October 25, 2021
W zdecydowanie lepszej sytuacji znaleźli się młodsi uczniowie. Obawa rodziców przed tym, że przedszkola w związku z nadejściem IV fali pandemii koronawirusa ponownie zostaną zamknięte: została rozwiana.
Przedszkola w miażdżącej większości pracują normalnie
Według danych przekazanych przez resort Przemysława Czarnka w poniedziałek 25 października aż 99,1 proc. wszystkich przedszkoli pracuje w trybie stacjonarnym.
To znaczy, że aż 15 292 przedszkoli prowadzi zajęcia dla maluchów w trybie stacjonarnym. Jedynie 11 placówek w całej Polsce z racji wykrycia zakażenia koronawirusem musiało powrócić do nauki w trybie zdalnym. Z formy hybrydowej korzystają 132 przedszkola.
Funkcjonowanie przedszkoli w skali całego kraju.⬇️ pic.twitter.com/CQlZl3jJkh
— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) October 25, 2021
W tym roku do matury przygotują się w szkole?
Najwięcej emocji wzbudzała w czasie pandemii nauka młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Uczniowie przygotowujący się do matury oraz egzaminów zawodowych narzekała, że lekcje on-line nie są w stanie przygotować ich w sposób wystarczający do nadchodzących egzaminów.
Najnowsze dane MEiN dają nadzieję, że trwający rok szkolny 2021/2022 nie narazi maturzystów na przygotowywanie się do egzaminu dojrzałości w domu. Na 25 października w trybie stacjonarnym pracuje aż 95,5 proc. wszystkich szkół ponadpodstawowych.
W trybie stacjonarnych pracuje 7 426 szkół z tego pułapu. Jedynie 13 placówek musiało całkowicie zawiesić zajęcia i wysłać uczniów do domu. W trybie mieszanym pracuje natomiast 337 szkół ponadpodstawowych.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl
Źródło: MEiN