Masz kredyt? Właśnie zapadła decyzja, czy wzrośnie twoja rata
Rada Polityki Pieniężnej podjęła właśnie decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych w Polsce. Ta informacja jest szczególnie istotna dla wszystkich posiadaczy kredytów. Decyzja RPP okazała się zgodna z przewidywaniami ekspertów.
Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję. Wiadomo, co ze stopami procentowymi
Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję po dwudniowym październikowym posiedzeniu. Wiadomo już, że zdecydowano się na utrzymanie stóp procentowych NBP na niezmienionym poziomie - informuje w komunikacie bank centralny.
Warto podkreślić, że Rada Polityki Pieniężnej po raz ostatni obniżyła stopy procentowe dokładnie rok temu, w październiku 2023 roku. Dzisiejsza decyzja jest niezwykle istotna, zwłaszcza z punktu widzenia wszystkich kredytobiorców.
Decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie jest zaskoczeniem
Decyzja Rady Polityki Pieniężnej nie okazała się wielkim zaskoczeniem dla wielu ekspertów branżowych, którzy przewidywali, że RPP zdecyduje się utrzymać stopy na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna wciąż wynosi 5,75 proc.
Dzisiejsza decyzja jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa NBP Adama Glapińskiego, który dawaj jasny sygnał, że o braku zmian do końca roku. Dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej zakończyło się w środę 2 października.
W październiku 2023, gdy RPP po raz ostatni decydowała się na obniżkę stóp procentowych, spadły one o 0,25 pkt. proc.
ZOBACZ: Bank PKO BP wydał pilny komunikat. Wszyscy klienci powinni go przeczytać
Stopy procentowe w październiku 2024
Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - podał w dzisiejszym komunikacie Narodowy Bank Polski.
Tak prezentują się stopy procentowe w październiku 2024 roku:
- stopa referencyjna 5,75 proc. w skali rocznej,
- stopa lombardowa 6,25 proc. w skali rocznej,
- stopa depozytowa 5,25 proc. w skali rocznej,
- stopa redyskontowa weksli 5,80 proc. w skali rocznej,
- stopa dyskontowa weksli 5,85 proc. w skali rocznej.
ZOBACZ: Ta funkcja w mObywatelu to hit. Korzysta z niej już ponad 200 tys. Polaków