Goniec.pl
kayah-sopot-festiwal

East News TRICOLORS2

Manifest Kayah w Sopocie. Mocne słowa dołożyła również Katarzyna Kieli

20 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W trakcie jubileuszowego koncertu z okazji 20-lecia istnienia TVN24 Kayah dołączyła do artystów, którzy swoimi występami wyrazili solidarność ze stacją. Piosenkarka przyznała, że jej repertuar miał szczególne przesłanie i zaapelowała, by Polacy nie prezentowali biernej postawy wobec obecnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Czwartkowy koncert podczas Top of the Top Sopot Festival 2021 zmienił się w wielki gest wsparcia dla stacji TVN, a Kayah stała się jego częścią. Piosenkarka zaśpiewała wiele swoich przebojów i pojawiła się na scenie między innymi z Viki Gabor oraz Krzysztofem Iwaneczko.

ważne

Flagi opuszczone do połowy masztu, zarządzono żałobę w Daleszycach

CZYTAJ DALEJ

Po występie Kayah dała jasno do zrozumienia, że repertuar nie był przypadkowy. W rozmowie z TVN24 oświadczyła, że „to był zestaw piosenek z przesłaniem”. Dodała, że „te piosenki łączy wspólny mianownik: chęć zmieniania świata na lepszy”. Wielu innych artystów tego wieczoru postąpiło podobnie.

Kayah apeluje o przebudzenie

Gdy skończył się występ i Kayah stanęła przed dziennikarzami TVN24, piosenkarka nie kryła zadowolenia. Wyraziła też nadzieję, że czwartkowy koncert pokaże wielu osobom, jak ważna jest solidarność i wspólna walka. Swoimi piosenkami chciała zainspirować do działania.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Jestem przekonana, że po dzisiejszym występie parę osób się przebudziło. Wie, że trzeba działać. Nie można biernie stać i obserwować zła na ziemi - powiedziała wokalistka.

Kayah rozgrzała publiczność takimi przebojami jak „Testosteron”. Wraz z Krzysztofem Iwaneczkiem zaprezentowała natomiast utwór „Nie dzielcie nas”. Piosenkę „Ramie w ramię” natomiast zaśpiewała w duecie z młodą wokalistką – Viki Gabor.

Zaraz po występie Kayah kolejne przesłanie przekazała Kasia Kieli

Przed gorącymi słowami Kayah z dziennikarzami rozmawiała Kasia Kieli. Przewodnicząca Rady Fundacji TVN podziękowała i pogratulowała Polakom, którzy wspierają stację w trudnym okresie. Podkreśliła, że ukłon należy się „tym, którzy są na ekranie i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała”.

Później Kasia Kieli opowiedziała o pracy charytatywnej, jaką wykonuje Fundacja TVN. Oświadczyła też, że organizacja postawiła sobie zarówno wymagający, jak i ambitny cel. Z inicjatywy fundacji ma powstać szpital.

- W TVN-ie chcemy pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony - ogłosiła.

Później przed publicznością wystąpił jeszcze między innymi Paweł Domagała, który zaśpiewał piosenkę „Weź nie pytaj”. Do tytułu utworu w zgrabny sposób nawiązała Anna Jędrzejowska, która poprowadziła część wydarzenia z Piotrem Jaconiem.

- "Weź nie pytaj" - śpiewał przed momentem Paweł Domagała. A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć - „weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć - powiedziała dziennikarka.

Takich przykładów podczas czwartkowej imprezy można znaleźć wiele. To pokazuje, że jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia istnienia TVN24 stał się czymś więcej niż wydarzeniem artystycznym, przemieniając się w pewien manifest.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVN24

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Radosław Liszewski

Gwiazdy

Syn Radosława Liszewskiego dostał zatrudnienie w Lasach Państwowych. Wcześniej gwiazdor miał śpiewać na weselu rzecznika

Czytaj więcej >
nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >