Goniec.pl
olejnik

East News TRICOLORS

Monika Olejnik na festiwalu w Sopocie stanęła w obronie TVN. Stwierdziła, że telewizja musi zostać niezależna

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Monika Olejnik i Piotr Kraśko poprowadzili czwartkowy koncert z okazji 20-lecia TVN24, który odbył się podczas Top of the Top Sopot Festival 2021. Jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek postanowiła zająć stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o mediach zwanej „lex TVN”. Podczas imprezy czuć było atmosferę politycznego konfliktu.

Z okazji jubileuszowego koncertu z okazji 20-lecia istnienia TVN24 postanowiono, że wydarzenie w sopockiej Operze Leśnej poprowadzą dziennikarze newsowi – Monika Olejnik oraz Piotr Kraśko. Para prowadzących od samego początku nawiązywała do dyskusji dotyczącej „lex TVN”.

ważne

Flagi opuszczone do połowy masztu, zarządzono żałobę w Daleszycach

CZYTAJ DALEJ

W czwartek 19 sierpnia równo o godzinie 20:00 publiczność została przywitana przez Monikę Olejnik okrzykiem „Witam w wolnych mediach!”. Ten początek nie pozostawił wątpliwości co do tego, że podczas wydarzenia zgromadzeni dadzą jasno do zrozumienia, co myślą o kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o mediach.

Piotr Kraśko i Monika Olejnik w obronie TVN

Podczas występu Moniki Olejnik i Piotra Kraśki nie brakowało nawiązań do tematu politycznego, który w ciągu ostatnich tygodni rozgrzewa media. Słynna dziennikarka wprost oświadczyła, że telewizja musi pozostać wolna i niezależna, by dostarczać odbiorcom prawdę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Twoim prawem jest wiedzieć, dlatego potrzebne są wolne, niezależne, jak mawiał Lech Wałęsa, media – powiedziała.

Swoje zdanie wtrącił również Piotr Kraśko, który zapowiadał występ Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk zaprezentował na scenie utwory „Polska” oraz „Miłość, miłość”. Dziennikarz także odniósł się do historii TVN24 i znaczenia całej stacji.

– „Polska” i „Miłość”, ale też wolność i TVN 24 w Sopocie, a wolność jest najważniejsza, bo dzięki temu, że jesteśmy wolni, możemy mówić to, co jest prawdą, a wy macie to wiedzieć – oświadczył Kraśko.

Widzowie TVN mogli też usłyszeć podziękowania od Moniki Olejnik. Prowadząca podkreśliła, że to oni stanowią siłę wolnych mediów i wyraziła wdzięczność za ich wsparcie. Przypomniała też tekst Czesława Niemena.

– Kochani, będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej. Jeszcze nigdy nie czuliśmy, że jesteście tak blisko z nami i dlatego przypominają mi się słowa piosenki Czesława Niemena: „Lecz dobrych ludzi jest więcej” – dodała.

Nie tylko Monika Olejnik – polityczne gesty na Top of the Top Sopot Festiwal 2021

Tegoroczny sopocki festiwal prawdopodobnie przejdzie do historii, ponieważ Monika Olejnik i Piotr Kraśko nie byli jedynymi osobami, które odniosły się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Podczas wydarzenia pojawiło się wiele gestów nawiązujących do nowelizacji do ustawy o mediach.

Warto przypomnieć, że Dawid Kwiatkowski, który odebrał Bursztynowego Słowika, także wyraził solidarność z TVN. Co ciekawe, młody piosenkarz współpracuje z TVP, zasiadając w fotelu jurora w programie „The Voice Kids”. Zaapelował do pracowników stacji, by się nie poddawali.

Żart dotyczący reasumpcji głosowania dorzucił jeszcze Marcin Prokop, który także prowadził imprezę w sopockiej Operze Leśnej. Na koniec jawne poparcie dla TVN wygłosił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, który wręczył Dawidowi Kwiatkowskiemu statuetkę.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pudelek.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Michał Banaszek "Bezczel"

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >