Goniec.pl
robert-maklowicz-robi-zarty

instagram.com/robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

22 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Robert Makłowicz udowodnił, że nadal jest w formie. Dziennikarz, który obecnie robi karierę na YouTube, niespodziewanie został zapytany o politykę. Prowadzący, którego nie da się nie lubić, porównał Jarosława Kaczyńskiego do jedzenia. Stwierdził, że prezes partii Prawo i Sprawiedliwość to „kompilacja pierogów ze schabowym”.

Choć Robert Makłowicz niezbyt często wypowiada się na tematy związane z polityką, to lubi czasem puścić oko do widza, sugerując swoje sympatie i antypatie. Niedawno gościł w programie Kuby Wojewódzkiego i otrzymał niekonwencjonalne pytanie dotyczące Jarosława Kaczyńskiego.

tk

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

CZYTAJ DALEJ

Prowadzący popularny talk-show na TVN zapytał Roberta Makłowicza, do jakich potraw porównałby prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedź kulinarnego guru wywołała dużo śmiechu. Dziennikarz w inteligentny sposób zakpił z wicepremiera, porównując go do pierogów i schabowego.

Mam wrażenie, że wiemy dokładnie, jakim daniem jest Jarosław Kaczyński, ponieważ wiemy, co pan Kaczyński lubi jadać. Pierogi, schabowego. Ale to nie jest tradycyjna polska kuchnia. Schabowy to tradycja PRL-owska i na tym polega cały problem – powiedział Robert Makłowicz.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Robert Makłowicz wbija prezesowi szpilkę u Kuby Wojewódzkiego

Siedząc na kanapie Kuby Wojewódzkiego, Robert Makłowicz nie uciekał od pytań i postanowił w żartobliwy sposób przekazać, co myśli o Jarosławie Kaczyńskim. Dziennikarz porównał upodobania kulinarne do światopoglądu, jaki – jego zdaniem – prezentuje wicepremier.

Podejrzewam, że człowiek jest poniekąd tym, co je. [Jarosław Kaczyński - przyp. red.] to kompilacja pierogów ze schabowym – sprecyzował.

Nie ma nic w tym złego, że ktoś lubi pierogi i schabowego. [...] Natomiast złe jest, jeśli ktoś nie ma ochoty na nic innego i uważa, że to jedyne źródło wiedzy objawionej i nie ma ciekawości, by np. wyjechać do Chorwacji i spróbować tamtejszych pierogów – dodał.

Robert Makłowicz – król YouTube’a

Spotkanie Roberta Makłowicza i Kuby Wojewódzkiego to niemal jak uczta królów – YouTube’a i stacji TVN. Dziennikarz kulinarny został w ten sposób określony przez internautów, natomiast prowadzący popularny talk-show sam mianował się na szefa jednej z największych telewizji.

Z różnych wypowiedzi wynika, że obaj panowie nie przepadają za obecną władzą. Robert Makłowicz jakiś czas temu zakończył swoją współpracę z Telewizją Polską, czego nie żałuje. Szybko okazało się, że wspaniale odnajduje się w sieci i wzbudza ogromną sympatię wśród znacznie młodszych internautów.

Choć w swoich programach nie mówi otwarcie o polityce, często wysyła dość jednoznaczne sygnały. Kilka miesięcy temu widzowie zauważyli na jego ręce bransoletkę z popularnym wśród przeciwników rządu hasłem „Je**ć PiS”. Warto przypomnieć, że odszedł z TVP po tym, jak zarzucił mediom publicznym manipulowanie materiałami.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Plotek.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Co Piotr Mróz zrobi z pieniędzmi za wygraną w "Tańcu z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
Doda i Kajra

Gwiazdy

Zakulisowe zdjęcie Kajry i Dody z "TzG" obiegło właśnie sieć

Czytaj więcej >
Krzysztof Kiersznowski

Gwiazdy

Specjalny odcinek "Barw szczęścia". Upamiętnienie zmarłych aktorów

Czytaj więcej >
Finał „Tańca z gwiazdami”

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny zażartował w "Tańcu z gwiazdami"

Czytaj więcej >
Piotr Mróz

Gwiazdy

Live po finale "Tańca z gwiazdami". Widzowie zachwyceni zwycięzcami

Czytaj więcej >
Polsat

Gwiazdy

Kajra podziękowała Rafałowi Maserakowi za współpracę

Czytaj więcej >