Leszek Miller wspomniał zmarłego aktora Żródło: PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Leszek Miller zdobył się na poruszające słowa po śmierci Bronisława Cieślaka

3 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Śmierć Bronisława Cieślaka, wcielającego się w przeszłości w postać m.in. słynnego „porucznika Borewicza” z serialu „07 zgłoś się”, zasmuciła wielu Polaków. Publicznie aktora pożegnał m.in. Leszek Miller. Polityk opublikował w sieci kilka ciepłych słów o artyście, który przed laty pełnił funkcję rzecznika prasowego partii SLD.

Bronisław Cieślak odszedł w niedzielę 2 maja 2021 roku, a informacje o jego śmierci natychmiast obiegły krajowe media. W sieci aktora pożegnał Leszek Miller, który przez lata współpracował z nim na scenie politycznej.

Leszek Miller pożegnał Bronisława Cieślaka

Bronisław Cieślak swoją karierę zawodową rozpoczynał jako dziennikarz w Polskim Radiu oraz krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Następnie gwiazdor trafił na plan filmowy, a tuż po debiucie przed kamerą otrzymał propozycję wcielenia się w postać porucznika Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.

Ta rola przyniosła artyście ogromną popularność i do ostatnich dni była jego najbardziej rozpoznawalną rolą. Bronisław Cieślak nawet w życiu prywatnym dużo chętniej posługiwał się imieniem Sławek, niż tym nadanym mu przez rodziców.

Gwiazdor nie skupił się jednak tylko na karierze aktorskiej. Bronisław Cieślak próbował swoich sił również na krajowej scenie politycznej i przez wiele lat pełnił funkcję posła.

Wiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaWiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaCzytaj dalej

W latach 1971–1990 Bronisław Cieślak był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w 1997 i 2001 roku uzyskał mandat posła z list SLD. W późniejszych latach pełnił także funkcję rzecznika prasowego tej partii.

Od 2017 roku aktor zmagał się z nowotworem prostaty, a w 2018 roku przeszedł operację oraz dwa cykle chemioterapii i radioterapii. Choć wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, 2 maja 2021 roku krajowe media obiegły smutne informacje.

Bronisława Cieślaka odszedł wieku 77 lat, a jego śmierć poruszyła wiele osób, związanych m.in. z krajowym środowiskiem aktorskim, ale także politycznym. Niedawno publicznie gwiazdora pożegnał Leszek Miller, który zamieścił w sieci kilka ciepłych słów o partyjnym koledze.

- Odszedł wspaniały dziennikarz, artysta, niezapomniany porucznik Borewicz. [...] Pamiętam długie koleżeńskie wieczory i niezapomniane anegdoty Sławka. Wielki żal. Spoczywaj w spokoju - przekazał Leszek Miller.

Na razie nie przekazano żadnych informacji dotyczących ostatniego pożegnania uwielbianego przez Polaków aktora. Gwiazdor był ojcem trójki dzieci, a także stryjem aktorki Anny Cieślak.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP/Facebook

Następny artykuł