Goniec.pl
Lech Wałęsa szuka pracy

East News AFP

Lech Wałęsa szuka pracy przez internet

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Lech Wałęsa szuka pracy. Ogłoszenie byłego prezydenta pojawiło się na portalu, który wspiera rozwój zawodowy osób po 50. roku życia. "Chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem" - napisał przywódca NSZZ "S

W marcu ubiegłego roku Lech Wałęsa skarżył się dziennikarzom Super Expressu na trudną sytuację finansową, która jest wynikiem pandemii koronawirusa. Obostrzenia sanitarne nie pozwalają mu na realizację zawodowych zobowiązań, co przekłada się na poważne luki w domowym budżecie.

Lech Wałęsa szuka pracy

- Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tysięcy złotych emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy złotych - zwierzał się przywódca NSZZ „Solidarność”.

Lech Wałęsa zaznaczał, że musi zarobić na „utrzymanie siebie i żony”. Pieniądze byłego prezydenta mają trafiać także na konta bankowe innych członków jego rodziny. W grudniowym wywiadzie dla portalu Polsat News posunął się do twierdzenia, że nie stać go na prezenty świąteczne dla bliskich.

Polityk nie zamierza czekać na cud - postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Mimo że niedawno przeszedł poważną operację serca, rozpoczął poszukiwanie pracy. Na portalu flexi.pl, który jest przeznaczony dla osób powyżej 50. roku życia, pojawiło się jego ogłoszenie.

- Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy - reklamuje się Lech Wałęsa.

Przywódca NSZZ „Solidarność” zapewnia, że chce dzielić się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą. Jego celem jest budowanie dobrego imienia Polski w świecie. Zaznaczył, że „chętnie przekaże doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki”.

Pochwalił się również spotkaniami z przywódcami państw, papieżem oraz królami. Lech Wałęsa nie zapomniał o podzieleniu się z potencjalnymi pracodawcami informacjami na temat swoich oczekiwań finansowych. Spotkanie z nim nie należy do najtańszych.

Wizyta byłego prezydenta, która może potrwać godzinę bądź dwie, będzie kosztować organizatora niebagatelne 20 tysięcy złotych. Lech Wałęsa zaznaczył jednak, że jest skłonny dyskutować o kwocie wynagrodzenia indywidualnie.

Jego CV zostało utrzymane w minimalistycznych, kontrastowych barwach. Nie zabrało także profesjonalnego zdjęcia. Był prezydent zdecydował się na przełamanie czerni i bieli niebieskimi akcentami. Chcielibyście udać się na spotkanie z politykiem?

 Źródło zdjęcia: Flexi.pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Karolina Małysz nie wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Nie jest zainteresowana sławą

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >