Goniec.pl
Lech Wałęsa miał powodzenie u kobiet

East News AFP

Lech Wałęsa opowiedział o swoim małżeństwie

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Lech Wałęsa zasiadł w ubiegły wtorek na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Były prezydent bez oporów wypowiedział się na temat swojego życia prywatnego. Nie ukrywał, że przed poślubieniem Danuty Wałęsy spotykał się z wieloma przedstawicielkami płci pięknej. Teraz nie wyobraża sobie jednak życia bez ukochanej żony.

Lech Wałęsa - dzięki swoim działaniom w okresie PRL - urósł do miana światowej legendy, o czym świadczy między innymi otrzymanie przez niego Pokojowej Nagrody Nobla. Wielu Polaków wspomina go jako zaangażowanego polityka, który przyczynił się do transformacji ustrojowej. Niektórzy przypisują mu wręcz obalenie komunizmu.

Lech Wałęsa miał powodzenie u kobiet

Były prezydent przez lata nie uniknął jednak także kontrowersji - przez dekady zarzucano mu między innymi współpracę z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Obecnie założyciel NSZZ „Solidarność” nie rozstaje się z koszulką z napisem „Konstytucja” i otwarcie krytykuje działania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Na kanapie u Kuby Wojewódzkiego zasiadł obok Oli Żebrowskiej, żony aktora Michała Żebrowskiego, która święci tryumfy w mediach społecznościowych. Widzowie, którzy spodziewali się barwnych anegdotek z życia polityka, byli usatysfakcjonowani. Lech Wałęsa ochoczo opowiadał o swoim życiu osobistym.

Kuba Wojewódzki nie omieszkał zapytać także o losy małżeństwa Lecha i Danuty Wałęsów. Okazało się, że przed ślubem były prezydent cieszył się dużym powodzeniem wśród płci przeciwnej. Dziś nie wyobraża sobie jednak życia bez ukochanej żony.

Małżeństwo byłej pary prezydenckiej nie zawsze należało do udanych. Danuta Wałęsa długo pozostawała w cieniu sławnego męża i dopiero niedawno zdecydowała się na publiczne zabranie głosu. W przeszłości koncentrowała się przede wszystkim na wychowywaniu sporej gromadki dzieci.

Lech Wałęsa był w tamtym czasie wyjątkowo zapracowany, dlatego rzadko pomagał partnerce w prowadzeniu domu. Niedawno były prezydent zaskoczył wszystkich wyznaniem, że nie zamierza celebrować rocznicy ślubu i niechętnie wraca pamięcią do wydarzeń z przeszłości.

Niezbyt dobrze przyjęto również wyznanie, że polityk „bankrutuje przez żonę i jej wydatki”. Nie jest tajemnicą, że założyciel NSZZ „Solidarność” dostaje 6 tysięcy prezydenckiej emerytury i obecnie nie może marzyć o zagranicznych prelekcjach, które zostały odwołane z powodu pandemii.

- Nie, tam się przeleciało trochę. A niech słyszy. [...] Nie wyobrażam sobie, gdybym miał inną żonę. Byliśmy wychowani prosto. Każdy robił swoje, bez uzgodnień. Mogłem sobie pozwolić na różne rzeczy, ale musiałem pamiętać, żeby miała z czego żyć. [...] Jak były dzieci, to były problemy z dziećmi, wszystko pięknie, wspaniała rodzina. Odkąd nie ma dzieci, to szukamy zaczepki. Kłócimy się raczej - mówił Lech Wałęsa.

Wyznanie zaskakująco kontrastuje z deklaracjami z przeszłości, kiedy to Lech Wałęsa opowiadał, że w rodzinach wielodzietnych nie ma miejsca na prawdziwą miłość, a „rodzina się skończyła, gdy żona wyłamała się z obowiązków małżeńskich”.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuszczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Gwiazdy

Wpadka za wpadką na żywo w TVP. Internauci są bezlitośni dla Dariusza Szpakowskiego

Czytaj więcej >