Goniec.pl
Krzysztof Ziemiec

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krzysztof Ziemiec nie ma zamiaru powrócić do "Wiadomości"

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Krzysztof Ziemiec został jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy zostali w starej gwardii TVP po masowych zwolnieniach i odejściach w 2016 roku. Wszystko stało się w momencie, kiedy szefem został Jacek Kurski, a telewizja obrała stronę polityki. Niestety, TVP nie cieszy się zbyt dobrą opinią, co często po wydaniach "Wiadomości" komentują internauci. Jak się okazuje, to hejt oraz pogróżki zmusiły Krzysztofa Ziemca do ustąpienia ze stanowiska prowadzącego.

Mało kto pamięta, że dziennikarz już kiedyś zaliczył ponad roczną przerwę w prowadzeniu programów informacyjnych. Wszystko na skutek pożaru - kiedy ratował żonę i trójkę kilkuletnich dzieci, poparzenia na jego ciele sięgnęły 50%. Teraz zaliczył kolejny przestój w „Wiadomościach” i nie zapowiada się na to, aby wrócił. Prowadzi „Teleexpress” i pracuje w radiu.

Krzysztof Ziemiec zmierzył się z wieloma nieprzyjemnościami

Dziennikarz już po paru miesiącach po przetasowaniach, które zaszły w TVP, spotkał się z ogromnym hejtem. Wielu znajomych zerwało z nim relację, zarzucano mu fałsz oraz bycie sprzedawczykiem.

Dlaczego mimo wszystko został w „Wiadomościach”? W wywiadzie dla „Sieci” tłumaczył to tym, że jest zbyt młody, aby wszystko rzucić i pójść na emeryturę, z drugiej strony ma już swoje lata, żeby zaczynać wszystko od nowa. Po tym wywiadzie znów padły w jego stronę hejterskie komentarze.

W mediach społecznościowych naśmiewano się z niego, wyszydzano, obrażano. Nawet podczas jednej z gal Telekamer ktoś z widowni krzyknął do niego: „kłamca”. Doszło nawet do tego, że szkalujące treści uderzały nie tylko w niego, ale i w jego rodzinę.

[EMBED-243]

Setki internautów życzyły Krzysztofowi Ziemcowi śmierci. Hejterzy nie mieli też problemu, aby namierzyć dane jego żony oraz dzieci. W ich stronę również zaczęły płynąć obraźliwe treści, pogróżki, szykany. Dziennikarz w końcu powiedział „dość”.

Ostatni raz pojawił się w „Wiadomościach” w styczniu 2019 roku. Decyzja była konieczna, aby uchronić rodzinę oraz samego siebie przed dalszymi nieprzyjemnościami, które z miesiąca na miesiąc przybierały na sile i wyniszczały go psychicznie.

Dziś jest gospodarzem „Teleexpressu”, a co tydzień możemy usłyszeć go w „Gościu Krzysztofa Ziemca” w RMF FM. Zniknięcie z głównego wydania programu informacyjnego dobrze mu zrobiło, a uderzających w niego komentarzy jest coraz mniej.

Początkowo internauci sądzili, że Krzysztof Ziemiec postanowił całkowicie zrezygnować ze współpracy z TVP, a dopóki nie było potwierdzenia, że przeszedł do innego formatu, nawet pochwalali jego decyzję. Prawda okazała się całkowicie inna.

W związku z tym mało prawdopodobne jest, aby Krzysztof Ziemiec znów powrócił do „Wiadomości”. Znów zaczęłyby się przytyki, a rodzina żyłaby w niepokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie dot. zajęć wspomagających

  • GIS wycofuje ze sklepów partię pieprzu mielonego

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Pomponik

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >